Branża wymaga doinwestowania i wzmocnienia technologicznego. To będzie początek zmian. Zakładamy, że od przyszłego roku w naszej sieci przybywać będzie po 5–6 biur miesięcznie - mówi w wywiadzie dla DGP Adam Głos, prezes Tax Care.
Tax Care jako pierwsza firma z branży usług księgowych przystąpiła do konsolidacji dotychczas bardzo zatomizowanego rynku. Jednym ze sposobów będzie udzielanie franczyzy. Z czego wynika przyjęta strategia rynkowa spółki?
Strategia konsolidacji rynku, m.in. poprzez franczyzę, daje nam możliwość wejścia do mniejszych miejscowości, tam, gdzie marki Tax Care jeszcze nie ma. Z drugiej strony, udzielając lokalnemu biuru swojej marki, dajemy mu możliwość poszerzenia oferty oraz podniesienia poziomu technologicznego firmy. Z tym ostatnim wiąże się nie tylko wygoda pracy księgowych, ale przede wszystkim jakość usług i bezpieczeństwo klienta. W sumie więc właściciel biura dostaje narzędzia, żeby szybciej rozwijać swój biznes. Pomysł na konsolidację biur księgowych pod marką Tax Care wpisuje się w strategię Grupy Idea Banku, której jesteśmy częścią, czyli budowę silnego gracza skoncentrowanego na wszechstronnej obsłudze małych firm. Ważną składową tego modelu są księgowość i usługi kadrowo-płacowe.