statystyki

Ustawa hazardowa nieustannie krytykowana

autor: Patryk Słowik08.11.2016, 07:18; Aktualizacja: 08.11.2016, 07:47
Hazard

Przypomnijmy, w połowie października poinformowaliśmy, że rząd jest pewien szybkiego zakończenia procedury notyfikacji projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych.źródło: ShutterStock

Wbrew zapowiedziom wiceministra finansów Wiesława Janczyka procedura notyfikacji projektu nowelizacji nie przebiega wcale gładko. Przedstawiciele przedsiębiorców z kilku państw członkowskich UE wnieśli wiele krytycznych uwag do polskiego przedłożenia. W związku z tym Komisja Europejska zdecydowała się wydłużyć okres zawieszenia o kolejny miesiąc.

Przypomnijmy, w połowie października poinformowaliśmy, że rząd jest pewien szybkiego zakończenia procedury notyfikacji projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Cytowaliśmy wiceministra Wiesława Janczyka, który stwierdził, że wszelkie dostępne informacje wskazują na to, iż zielone światło na wprowadzenie zmian w polskim prawie ze strony Komisji Europejskiej pojawi się szybko. A w efekcie nowe przepisy zaczną obowiązywać już od początku 2017 r.

Wiele wskazuje jednak na to, że tak się nie stanie. A to za sprawą organizacji skupiających przedsiębiorców branży hazardowej z Austrii, Danii i Malty. Zgłosili oni bowiem wiele skrajnie krytycznych uwag do polskiego projektu. Dotyczą one przede wszystkim przewidywanego w projekcie objęcia gier na automatach monopolem państwa, który w jego imieniu będzie sprawował jeden podmiot gospodarczy.

„Dlaczego Komisja Europejska ma tolerować stworzenie w Polsce środowiska nieprzychylnego przedsiębiorcom, które będzie działać na korzyść jednej firmy i które doprowadzi do wyeliminowania z rynku setki małych i średnich przedsiębiorstw?” – pyta w nadesłanej opinii John Brochstedt, przewodniczący Dansk Automat Brancheforening, duńskiego stowarzyszenia zrzeszającego przedsiębiorców z tamtejszej branży hazardowej.


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane