statystyki

Banki nie chcą pieniędzy hazardzistów

autor: Patryk Słowik02.01.2017, 17:00
Hazard

Banki – aby uniknąć ewentualnych konsekwencji – będą najprawdopodobniej znacznie intensywniej przeciwdziałać przelewom zlecanym i przyjmowanym przez uczestników zakładów wzajemnychźródło: ShutterStock

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych została podpisana przez prezydenta. Zbiegło się to w czasie z ostrzeżeniami korporacji adresowanymi do klientów. Banki przestrzegają ich przed wpłacaniem pieniędzy na rachunki firm, które urządzają zakłady wzajemne, lecz nie posiadają zezwolenia wydanego przez ministra finansów.

Na przykład PKO BP na swojej stronie internetowej przypomniał klientom, że już teraz zgodnie z art. 29a ust. 2 ustawy o grach hazardowych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 471 ze zm.) zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez internet i organizowanych przez firmy, które nie posiadają zezwolenia.

„W związku z tym, niedozwolone jest wykorzystywanie do dokonywania operacji związanych z działaniami, o których mowa we wskazanym przepisie – kart płatniczych wydawanych przez bank oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych banku, m.in. przelewów” – podkreśliła spółka.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane