statystyki

PZU mocno rozgrywa na korporacyjnym rynku

autor: Małgorzata Kwiatkowska11.07.2016, 07:23; Aktualizacja: 11.07.2016, 08:43
pieniądze, finanse, gospodarka

Oficjalnie konkurenci PZU nie chcą komentować działań spółki i PZUW, choć uważnie przyglądają się ich poczynaniom. – Jeszcze w tym roku ta działalność w segmencie korporacyjnym nie powinna odbić się na wynikach pozostałych zakładów.źródło: ShutterStock

Państwowy gigant wywołał spore zamieszanie w segmencie ubezpieczeń majątkowych dla firm, zwłaszcza w sektorze spółek z udziałem Skarbu Państwa. To wyzwanie dla branży, która zmaga się już z wojną cenową. Jesienią ubiegłego roku PZU dostało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (PZUW), a już może się pochwalić całkiem pokaźnym portfelem klientów nowego ubezpieczyciela.

 Obecnie PZUW ma 18 członków, a 30 postępowań jest w toku. Ostatni nabytek to Polska Grupa Energetyczna, która podpisała umowę na kompleksowe ubezpieczenie pięciu elektrowni na okres trzech lat. Firmy nie ujawniają kosztu polisy, ale w unieważnionym niedawno przetargu na ochronę dla elektrowni PGE chciało na ten cel przeznaczyć 100 mln zł. Jedyne konsorcjum, które było gotowe ubezpieczyć wszystkie obiekty, wyceniło usługę na ok. 120 mln zł.

Teraz PGE deklaruje, że umowa w PZUW pozwoli na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia elektrowni o blisko 10 proc. Niedawno do PZUW przystąpiła też Polska Grupa Górnicza, czyli dawna Kompania Węglowa.

Trudny rynek polis korporacyjnych

Trudny rynek polis korporacyjnych

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane