statystyki

Działania państwa obniżają notowania producentów prądu

autor: MK04.07.2016, 07:46; Aktualizacja: 04.07.2016, 08:08
biznes, rozwój, wykres

Działania państwa obniżają notowania producentów prąduźródło: ShutterStock

Gorąco w energetyce. Minister skarbu rozczarował mniejszościowych akcjonariuszy Polskiej Grupy Energetycznej. Na wtorkowym walnym zgromadzeniu spółki głosy Skarbu Państwa przesądziły o obcięciu dywidendy z PGE. Zamiast 1,72 mld zł, czyli 0,92 zł na akcję proponowanych przez zarząd, firma wypłaci 467,4 mln zł, czyli 0,25 zł na akcję.

Tego samego dnia Energa podała, że w wynikach za I półrocze dokona odpisów aktualizujących wartość istniejących i projektowanych farm wiatrowych na łącznie 247 mln zł. Obciążą one wynik operacyjny grupy. To efekt zmian regulacyjnych dotyczących inwestycji w elektrowni wiatrowych. Z kolei Eneą zainteresował się Zygmunt Solorz-Żak. Właściciel m.in. telewizji Polsat jest zainteresowany akcjami spółki energetycznej w zamian za udziały w ZE PAK. Solorz-Żak jest pośrednio właścicielem 51,55 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Kolejny poseł w państwowej spółce. Rada nadzorcza PKO BP powołała w czwartek Maksa Kraczkowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, na stanowisko wiceprezesa banku. Polityk obejmie je dziś. Wcześniej musiał się zrzec mandatu poselskiego. To nie pierwsze przenosiny posła PiS z Sejmu do biznesu. W maju do zarządu PZU, także kontrolowanego przez Skarb Państwa, dołączył Andrzej Jaworski, wcześniej przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane