statystyki

Działania państwa obniżają notowania producentów prądu

autor: MK04.07.2016, 07:46; Aktualizacja: 04.07.2016, 08:08
biznes, rozwój, wykres

Działania państwa obniżają notowania producentów prąduźródło: ShutterStock

Gorąco w energetyce. Minister skarbu rozczarował mniejszościowych akcjonariuszy Polskiej Grupy Energetycznej. Na wtorkowym walnym zgromadzeniu spółki głosy Skarbu Państwa przesądziły o obcięciu dywidendy z PGE. Zamiast 1,72 mld zł, czyli 0,92 zł na akcję proponowanych przez zarząd, firma wypłaci 467,4 mln zł, czyli 0,25 zł na akcję.

Tego samego dnia Energa podała, że w wynikach za I półrocze dokona odpisów aktualizujących wartość istniejących i projektowanych farm wiatrowych na łącznie 247 mln zł. Obciążą one wynik operacyjny grupy. To efekt zmian regulacyjnych dotyczących inwestycji w elektrowni wiatrowych. Z kolei Eneą zainteresował się Zygmunt Solorz-Żak. Właściciel m.in. telewizji Polsat jest zainteresowany akcjami spółki energetycznej w zamian za udziały w ZE PAK. Solorz-Żak jest pośrednio właścicielem 51,55 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Kolejny poseł w państwowej spółce. Rada nadzorcza PKO BP powołała w czwartek Maksa Kraczkowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, na stanowisko wiceprezesa banku. Polityk obejmie je dziś. Wcześniej musiał się zrzec mandatu poselskiego. To nie pierwsze przenosiny posła PiS z Sejmu do biznesu. W maju do zarządu PZU, także kontrolowanego przez Skarb Państwa, dołączył Andrzej Jaworski, wcześniej przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane