Parlament Węgier: TTIP, CETA i TiSA muszą być najpierw głosowane w parlamencie krajowym

15.06.2016, 12:10; Aktualizacja: 15.06.2016, 12:11
TTIP umowa

Węgrzy chcą uznania TTIP i CETA za umowy mieszaneźródło: ShutterStock

Węgierskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło rezolucję w sprawie zasad przyjmowania umów handlowych i inwestycyjnych obowiązujących w UE . Kluczowym jest zapis uchwały, który wzywa rząd do przyjęcia stanowiska, że ani proponowana umowa o wolnym handlu pomiędzy UE a USA (TTIP), ani umowa o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) nie mogą wejść w życie bez formalnego zatwierdzenia przez parlamenty państw członkowskich UE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • @tępić orbana(2016-06-16 08:28) Zgłoś naruszenie 80

  Eurokomunisto, nie każdy traktuje swój kraj jak alfons tirówkę - Węgry dały piękny przykład odporu eurobolszewii prowadzonej na pasku światowych korporacji. Gdyby nie Orban i podobni to dawno byś już został zamieniony w coś na podobieństwo nioski hodowanej w klatce, takiej "eurokury". Miała być unia, Europa ojczyzn, niestety lewactwo eskaluje swoje żądania i stara się przemianować UE na Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.

  Odpowiedz
 • tępić orbana!(2016-06-16 02:04) Zgłoś naruszenie 012

  Władze tego g...nego kraiku nad Dunajem zdają się być coraz bezczelniejsze w swoim uzurpowaniu sobie prawa do rządzenia nie tylko tym g...nym kraikiem, ale wspólnotą międzynarodową. Ruskie im dały nauczę za coś takiego w 1956 rok. Ja myślę, że powtórki nadszedł czas.

  Odpowiedz
 • TvKB(2016-06-15 12:36) Zgłoś naruszenie 120

  Z węgierskich polityków unijni technokraci przykład brać powinni, jak należy dbać o prawa i interesy Europejczyków. Aplauz dla ORBANA!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane