statystyki

Gry hazardowe: Ministerstwo Finansów odkryło wszystkie karty

autor: Patryk Słowik30.05.2016, 06:56; Aktualizacja: 30.05.2016, 08:51
Hazard

Z informacji DGP wynika, że spór o kształt projektowanych przepisów pojawił się już na etapie uzgodnień międzyresortowychźródło: ShutterStock

Urzędnicy w resorcie kierowanym przez Pawła Szałamachę otrzymali zadanie: stworzyć możliwie najlepszą nowelizację ustawy o grach hazardowych, dzięki której ukrócona zostanie szara strefa. Wiele wskazuje jednak na to, że przygotowano projekt, który rozsierdzi niemal wszystkich.

Z informacji DGP wynika, że spór o kształt projektowanych przepisów pojawił się już na etapie uzgodnień międzyresortowych. Jak dowiedzieliśmy się w kierownictwie jednego z ministerstw, stworzone przez resort finansów regulacje muszą przejść gruntowne korekty.

– Wersja przedstawiona resortom ani nie ograniczy szarej strefy, ani nie zwiększy zbytnio przychodów budżetowych. Jedyny realny skutek, który odniesiemy, to zniechęcenie do siebie internautów, o co na pewno nam nie chodzi – słyszymy od jednego z wiceministrów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje o tarciach pomiędzy resortami w sposób o wiele bardziej dyplomatyczny. Jak czytamy w informacji, którą otrzymaliśmy z KPRM, „trudność i wrażliwość materii ustawowej wymaga czasu na głębsze, wieloaspektowe analizy, o co wnioskowali ministrowie”. Projekt nowelizacji był bowiem w ostatnią środę tematem rozmów na Stałym Komitecie RM. Miał zostać przyjęty, a w efekcie skierowany pod obrady rządu. Ostatecznie jednak został zwrócony ministrowi finansów do poprawek.

Przypomnijmy: na początku zeszłego tygodnia MF poinformowało, że opracowało projekt nowelizacji ustawy hazardowej. Jednym z kluczowych rozwiązań ma być wprowadzenie regulacji dotyczącej blokowania stron internetowych tzw. nielegalnych bukmacherów (których obecne udziały w polskim rynku przekraczają 90 proc.). Polegać to miałoby na tym, że minister finansów prowadziłby Rejestr Niedozwolonych Stron (RNS), do którego wpisywane byłyby adresy elektroniczne podmiotów nieposiadających zezwolenia na prowadzenie gier hazardowych. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni musieliby zaś ten rejestr uważnie śledzić i blokować internautom dostęp do wskazanych w rejestrze portali w ciągu dwóch dni od udostępnienia informacji przez MF.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane