statystyki

Grupa AB stawia teraz na e-commerce

autor: Patrycja Otto18.05.2016, 07:40; Aktualizacja: 18.05.2016, 10:51
Zakupy przez internet

AB, największy dystrybutor IT, RTV/AGD i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, chce zwiększyć swoją obecność na rynku handlu internetowego.źródło: ShutterStock

Lider środkowoeuropejskiego rynku dystrybucji sprzętu elektronicznego chciałby zawładnąć polskim handlem internetowym.

AB, największy dystrybutor IT, RTV/AGD i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, chce zwiększyć swoją obecność na rynku handlu internetowego. Za objęciem takiego kierunku rozwoju przemawiają prognozy dotyczące tego segmentu. Obecnie wartość e-commerce w Polsce to 31,8 mld zł, czyli 3,3 proc. całego handlu detalicznego. Średnia europejska to 8,4 proc. Eksperci nie mają wątpliwości, że nasz kraj będzie do niej równać. W ciągu kilku lat należy oczekiwać, że wartość e-commerce w Polsce przekroczy 80 mld zł.

– Oczekujemy w związku z tym nowego rozdania na rynku obsługi dystrybucyjnej handlu internetowego. Chcemy na tym skorzystać i wykroić jeszcze więcej dla nas z tego tortu – komentuje Grzegorz Ochędzan, członek zarządu ds. finansowych w AB. Obecnie roczne przychody firmy to ok. 7 mld zł.

W zdobyciu nowych kontraktów ma pomóc grupie oddane na początku maja centrum dystrybucyjne w Magnicach pod Wrocławiem. Obiekt, który kosztował blisko 129 mln zł, ma w tej chwili zdolność do wysyłki nawet 120 tys. paczek na dobę. Będzie to sprzyjało rozwijaniu oferty firmy dla e-sklepów. Spółka oferuje im nie tylko sprowadzenie towaru z zagranicy, lecz także przejęcie na siebie wysyłki towaru do klienta. – Przedsiębiorcom, którzy chcą zaistnieć online, oferujemy gotowe narzędzia do prowadzenia e-sklepu. Wystarczy, że podepną je pod swoją witrynę – komentuje Grzegorz Ochędzan.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane