statystyki

Grupa AB stawia teraz na e-commerce

autor: Patrycja Otto18.05.2016, 07:40; Aktualizacja: 18.05.2016, 10:51
Zakupy przez internet

AB, największy dystrybutor IT, RTV/AGD i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, chce zwiększyć swoją obecność na rynku handlu internetowego.źródło: ShutterStock

Lider środkowoeuropejskiego rynku dystrybucji sprzętu elektronicznego chciałby zawładnąć polskim handlem internetowym.

AB, największy dystrybutor IT, RTV/AGD i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, chce zwiększyć swoją obecność na rynku handlu internetowego. Za objęciem takiego kierunku rozwoju przemawiają prognozy dotyczące tego segmentu. Obecnie wartość e-commerce w Polsce to 31,8 mld zł, czyli 3,3 proc. całego handlu detalicznego. Średnia europejska to 8,4 proc. Eksperci nie mają wątpliwości, że nasz kraj będzie do niej równać. W ciągu kilku lat należy oczekiwać, że wartość e-commerce w Polsce przekroczy 80 mld zł.

– Oczekujemy w związku z tym nowego rozdania na rynku obsługi dystrybucyjnej handlu internetowego. Chcemy na tym skorzystać i wykroić jeszcze więcej dla nas z tego tortu – komentuje Grzegorz Ochędzan, członek zarządu ds. finansowych w AB. Obecnie roczne przychody firmy to ok. 7 mld zł.

W zdobyciu nowych kontraktów ma pomóc grupie oddane na początku maja centrum dystrybucyjne w Magnicach pod Wrocławiem. Obiekt, który kosztował blisko 129 mln zł, ma w tej chwili zdolność do wysyłki nawet 120 tys. paczek na dobę. Będzie to sprzyjało rozwijaniu oferty firmy dla e-sklepów. Spółka oferuje im nie tylko sprowadzenie towaru z zagranicy, lecz także przejęcie na siebie wysyłki towaru do klienta. – Przedsiębiorcom, którzy chcą zaistnieć online, oferujemy gotowe narzędzia do prowadzenia e-sklepu. Wystarczy, że podepną je pod swoją witrynę – komentuje Grzegorz Ochędzan.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane