statystyki

Alior przejmuje BPH: Konsolidacja zacznie się od outsourcingu w kredytach

autor: Dariusz Styczek09.05.2016, 07:50; Aktualizacja: 09.05.2016, 09:00
Przejęcie BPH przez Alior może okazać się korzystne dla klientów tego pierwszego.

Przejęcie BPH przez Alior może okazać się korzystne dla klientów tego pierwszego.źródło: Materiały Prasowe

Klienci przejmowanego przez Alior Banku BPH powinni skorzystać na tej fuzji. Pod warunkiem że nie powtórzy się to, co dotknęło sporą grupę użytkowników Meritum po przejęciu tej instytucji przez Alior. W ręce Alior Banku, który już dziś obsługuje 3 mln klientów indywidualnych i biznesowych, trafi główny biznes BPH, czyli obsługa klientów indywidualnych i firm. W Banku BPH pozostanie część hipoteczna obejmująca portfel kredytów hipotecznych walutowych i złotowych klientów indywidualnych.

Jednak pod koniec kwietnia Alior zawarł z BPH umowę outsourcingu dotyczącą obsługi klientów spłacających kredyty hipoteczne w BPH.

Jak zapewnia Julian Krzyżanowski, rzecznik prasowy Alior Banku, przynajmniej do końca listopada tego roku nic się nie zmieni w zasadach obsługi kredytobiorców, także jeśli chodzi o zasady spłat rat, opłat, kursu walut przy spłacie zobowiązań. – Dopóki nie przejdziemy całej ścieżki związanej z przejmowaniem części działalności BPH, zakończonej zgodą KNF i UOKiK nic się nie zmieni, także jeśli chodzi o kredyty hipoteczne – zapewnia Julian Krzyżanowski.

Portfel kredytów hipotecznych na mocy umowy pozostanie w BPH, ale w praktyce będzie obsługiwany przez Alior Bank. Na podstawie porozumienia ta instytucja weźmie na siebie „szeroko rozumiane usługi administracyjne i operacyjne, w tym obsługę informatyczną” kredytów hipotecznych BPH. Umowa między bankami opiewa na 30 lat.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane