Dodatkowy czas, według komunikatu KNF, ma być przeznaczony m.in. na osiągnięcie przez ten bank porozumienia z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym "co do warunków wsparcia finansowego".
W marcu KNF podjęła decyzję o umorzenia postępowania ws. przejęcia Powszechnej SKOK w Knurowie przez inną spółdzielczą kasę i postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zbadania możliwości przejęcia Powszechnej SKOK przez bank. Dała zainteresowanym bankom czas do 5 kwietnia br.
Na początku kwietnia komisja wydłużyła termin na ewentualne przejęcie Powszechnej SKOK przez bank do 20 kwietnia. Było to związane z otrzymaniem "zgłoszeń od dwóch banków (jednego banku komercyjnego i jednego banku spółdzielczego), zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej w Knurowie".
Przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak mówił w marcowej rozmowie, że przejmowanie zagrożonych kas przez banki to najlepszy sposób rozwiązania ich problemów, ale "musi być do tego druga strona".
Informował też, że obecnie działa 46 kas, w 17 jest postępowanie w sprawie ustanowienia zarządcy komisarycznego, 38 ma zobowiązania do przygotowania programu naprawczego razem z kasą krajową, w 10 program jest realizowany. Cztery zostały zawieszone, cztery przejęte przez bank, jedna kasa przejęta przez inną kasę. 2015 rok 21 kas skończyło ze stratą, 16 po styczniu 2016 r. ma stratę. "A środków w Kasie Krajowej na funduszu stabilizacyjnym już praktycznie nie ma" - zaznaczył szef KNF.