statystyki

Okoński: Giełda to kapitał i wiarygodność [WYWIAD]

autor: Paweł Sołtys, Marek Tejchman13.04.2016, 07:43; Aktualizacja: 13.04.2016, 11:25
Broker

Tani kredyt jest efektywny. Podobnie obligacje. Ale czasem trzeba szukać innych dróg dotarcia do kapitału. Wtedy giełda jest niezastąpiona.źródło: ShutterStock

- Wsparcie państwa dla programów mieszkaniowych dało dobry skutek. Dziesiątki tysięcy ludzi dostało dopłaty, a obroty deweloperów wzrosły - uważa Wojciech Okoński, prezes Robygu.

Wojciech Okoński, prezes Robygu

Wojciech Okoński, prezes Robygu

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dzisiaj mija 25 lat od podpisania aktu założycielskiego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak pan ocenia to ćwierćwiecze?

Bardzo pozytywnie, choć są wzloty i upadki. Dziś też mamy obawy co do przyszłości giełdy, ale myślę, że ten mechanizm urynkowienia gospodarki, który zadziałał bardzo szybko, był niezbędny.

Giełda wciąż jest tak ważna jak kiedyś? Jak pan widzi jej dalszy rozwój?

Przyszłość jest niepewna, bo są obawy, że nastąpi dokończenie procesu nacjonalizacji OFE. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

Nacjonalizacja? Przesunięto tylko część obligacyjną.

Na pewno giełda sporo na tym straciła. Natomiast ja z punktu widzenia spółki, której akcje są notowane na giełdzie, oceniam bardzo dobrze tę instytucję, która wiele daje takim podmiotom jak moja firma.

Co oferuje giełda? Tylko kapitał czy też wiarygodność?

Kapitał, wiarygodność i transparentność – wszystkie te czynniki są istotne i się przenikają. Dla nas możliwość wyceny akcji daje wiedzę na temat tego, jak ocenia nas rynek oraz na jakiej pozycji jesteśmy względem konkurencji. Do tego dochodzi możliwość pozyskania nowych inwestorów. Giełda umożliwia szukanie środków w różnych miejscach.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane