statystyki

Nowa ulga nie zachęci do innowacji

autor: Marcin Szymankiewicz01.12.2015, 09:26; Aktualizacja: 01.12.2015, 09:56

Już wkrótce mało popularną ulgę technologiczną zastąpi nowa ulga B+R. Przedsiębiorcy będą mogli odliczyć część kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową.

Od 1 stycznia 2016 r. firmy inwestujące w innowacje będą mogły skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, która pozwoli im na obniżenie podstawy opodatkowania o część wydatków innowacyjnych. Zastąpi ona obecnie obowiązującą ulgę na nowe technologie.

Nowoczesna gospodarka, aby być konkurencyjna na świecie, nie może się rozwijać bez nadkładów w naukę i badania. Obecnie funkcjonująca ulga na nowe technologie nakłada rygorystyczne warunki formalne, jakie muszą spełnić przedsiębiorcy, a to czyni ją niezbyt atrakcyjną. Nowa ulga na działalność badawczo-rozwojową pod względem warunków formalnych wydaje się mniej rygorystyczna. Pozytywne jest, że ustawodawca zdecydował się wspierać innowacyjność gospodarki.

Warunki skorzystania


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane