statystyki

Nowa ulga nie zachęci do innowacji

autor: Marcin Szymankiewicz01.12.2015, 09:26; Aktualizacja: 01.12.2015, 09:56

Już wkrótce mało popularną ulgę technologiczną zastąpi nowa ulga B+R. Przedsiębiorcy będą mogli odliczyć część kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową.

Od 1 stycznia 2016 r. firmy inwestujące w innowacje będą mogły skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, która pozwoli im na obniżenie podstawy opodatkowania o część wydatków innowacyjnych. Zastąpi ona obecnie obowiązującą ulgę na nowe technologie.

Nowoczesna gospodarka, aby być konkurencyjna na świecie, nie może się rozwijać bez nadkładów w naukę i badania. Obecnie funkcjonująca ulga na nowe technologie nakłada rygorystyczne warunki formalne, jakie muszą spełnić przedsiębiorcy, a to czyni ją niezbyt atrakcyjną. Nowa ulga na działalność badawczo-rozwojową pod względem warunków formalnych wydaje się mniej rygorystyczna. Pozytywne jest, że ustawodawca zdecydował się wspierać innowacyjność gospodarki.

Warunki skorzystania


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane