statystyki

Automaty miały zostać tylko w kasynach. Są wszędzie

autor: Sylwia Czubkowska02.11.2015, 07:15; Aktualizacja: 02.11.2015, 08:33
29 października 2015 r. to data, do której mogły działać w Polsce na podstawie koncesji jednorękie automaty poza kasynami.

29 października 2015 r. to data, do której mogły działać w Polsce na podstawie koncesji jednorękie automaty poza kasynami.

Automaty miały zostać tylko w kasynach. Są wszędzie.

29 października 2015 r. to data, do której mogły działać w Polsce na podstawie koncesji jednorękie automaty poza kasynami. Taki był plan, gdy sześć lat temu wchodziła w życie nowa ustawa hazardowa. I co? Nie tylko nie zniknęły, jest ich jeszcze więcej. W komisach, pubach, przejściach podziemnych, sklepach monopolowych, agencjach towarzyskich, a nawet warzywniakach i punktach ksero – wszędzie tam można spróbować szczęścia i zagrać na automatach o niskich wygranych. Można, choć teoretycznie powinny być już dostępne tylko w kasynach. To właśnie o te maszyny, nazywane jednorękimi bandytami, w 2009 r. wybuchła afera hazardowa. Przed nią licencje na automaty wydawano bez zmrużenia oka w takim tempie, że w szczytowym momencie działało ich ponad 53 tys.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

 • donek(2015-11-02 14:43) Zgłoś naruszenie 00

  wiceminister Finansów Jacek Kapica odpowiedzialny za wprowadzenie w życie przepisów ustawy hazardowej stworzył bubla prawnego ponieważ nie skonsultował jej z UE , a taki wymóg stawia się wszystkim aktom prawnym o charakterze technicznym . W związku z czym sądy w Polsce nie wiedzą co robić z zatrzymanymi automatami ponieważ podstawa prawna-czyli ustawa hazardowa została wprowadzona niezgodnie z prawodawstwem UE. Polsce grozi kara wypłacenia gigantycznych odszkodowań dla firm hazardowych, a tymczasem pan Jacek Kapica, który bezpośrednio odpowiada za ten baizel otrzymuje najpierw od Donalda Tuska w nagrodę awans na GENERAŁA!! a następnie od Ministra Szczurka nagrodę zasłużony dla finansów Publicznych!! To jest chory kraj facet ,który powinien odpowiadać przed Trybunałem Stanu za gigantyczne zaniedbanie i demontaż służb celnych i skarbowych dostaje jeszcze nagrody!! A zwolennicy PO dziwią się dlaczego PO przegrała...

  Odpowiedz
 • stanisłąw(2015-11-02 08:00) Zgłoś naruszenie 01

  jak wszystko co tuskomłoty robia tak i to jest spierdo***one

  Odpowiedz
 • malowany epolet(2015-11-02 16:04) Zgłoś naruszenie 01

  Ten facet to już historia ...jak zwykle w polskiej historii...tragiczna

  Odpowiedz
 • PARAGRAF 22(2015-11-02 20:20) Zgłoś naruszenie 01

  do poz.2 "donek" - facet na stanowisku wiceministra nie podlega odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunalem Stanu. I trochę dobrze się chyba stało, że aż tak dużo spraw sknocił - przecież dzięki temu Polacy dokonali w wyborach właściwej oceny!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane