Polacy zakładają firmy w Czechach. Polski budżet na tym traci

25.10.2015, 08:37

O czeskich, polskich i niemieckich zasadach prowadzenia działalności gospodarczej rozmawiano na konferencji "Podatki bez granic", która odbyła się ostatnio w Pradze z udziałem czeskich, polskich i niemieckich doradców podatkowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • ela(2015-10-26 08:09) Zgłoś naruszenie 420

    Ludzie kombinują na każdym kroku,a potem narzekają.I jak tu ma być dobrze?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XXYYZZ(2015-10-26 13:17) Zgłoś naruszenie 141

    Ale od zawsze wiadomo, że nadmierne kontrole, brak zaufania, wysokie koszta i długie procedury powodują zniechęcenie, brak aktywności - lub jej zaniechanie - i ucieczki do miejsc/krajów liberalnych.
    Polska słynie też z tego, że obchodzimy święta i przepisy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2015-10-27 07:01) Zgłoś naruszenie 101

    uznaniowość inspektorów skarbowych nie zna granic. Są "nieomylni" i od nich tylko zależy faktyczny fiskalizm. Odchodzi się już od nazywania podatku podatkiem dochodowym, gdyż z dochodem nie ma nic wspólnego. Przedsiębiorca może mieć stratę, a i tak podatek dochodowy zapłaci. Teraz podatek dochodowy zastępuje się nazwą należność budżetowa.

    Odpowiedz
  • Bezradny Anatol(2016-10-17 17:26) Zgłoś naruszenie 130

    Bierzcie przykłady z Czechów, polityczne matoły. A nie utrzymujecie 3 milionową grupę darmozjadów tzw. pracowników sektora publicznego.( składki na ubezpieczenie po stronie pozostałych grup społecznych) Nikt nie jest głupi jesteśmy jeszcze w UE i należy otwierać firmę tak gdzie najmniej okradają. W Polsce klasa polityczna to nic innego jak pokomunistyczne benkarty ekonomii. Krzywa Laffera?!?, czy choć jeden polityk poddał ją kiedyś analizie???

    Odpowiedz
  • lolik(2016-10-17 21:07) Zgłoś naruszenie 51

    Podatki trzeba płacić tylko trzeba wiedzieć jak, bo w Polsce te wyłączenia, interpretacja wyłączeń i zwolnień służy chyba tej patologii do przepychanek skarbówek z przedsiębiorcami w kwestiach interpretacyjnych. Prawo powinno być jasne i przejrzyste a urzędnicy bawią się w tworzenie wirtualnej rzeczywistości w której obowiązują inne zasady

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxx(2016-10-18 00:30) Zgłoś naruszenie 60

    Sam ma doswiadczenie z prowadzenie firmy w Czechach. Duzo łatwiejszy kontakt z urzedem finansowym przez skrzynke elektroniczna prowadzona przez czeska poczte. Wszystko wysy lane w formacie xml. Brak kar i duzo lepsze prawo podatkowe. W porównaniu do polszy to srodowisko w ktorym mozna egzystowac. Czeski jest łatwy w nauce. Ale UK jest najlepsze, najprosciej. Przyjazne urzedy, inny swiat.

    Odpowiedz
  • księgowy (2016-10-18 09:23) Zgłoś naruszenie 60

    Władza jest nieudolna.

    Odpowiedz
  • Łukasz(2017-02-02 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    no i niech kombinują ,po to człowiek ma głowę też kupuję spółkę w Cechach i mam gdzieś ten cały syf w Polsce każdy chce dobrze żyć a dlaczego nie ja w Polsce mozna sobie żyć ale praca i interesy zagranicą inaczej sobie tego nie wyobrażam no chyba ,że interesuje kogoś 1500 zł na rękę kapcie tv i jedyne atrakcie to wesele raz na kilka lat u kogoś z pożyczką w Providencie no bo skąd tu nagle wziąść parę stówek dla młodej pary ,ja chrzanię takie życie ja mam zamiar żyć a nie jakoś przeżyć życie jak komuś odpowiada forma egzystencji to prosze bardzo ja stąd spadam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz