statystyki

Awaryjne wyjście z umowy leasingu

autor: Patrycja Otto29.09.2015, 10:34; Aktualizacja: 29.09.2015, 10:53

Kontrakt nie jest raz na zawsze. Gdy coś w biznesie pójdzie nie tak, można zrobić cesję i nie stracić wszystkich wyłożonych pieniędzy.

Cesja leasingu zyskuje w Polsce na popularności. Jak szacuje Związek Polskiego Leasingu, w pierwszym roku obowiązywania przepisów, czyli w 2013 r., udział tego typu transakcji w zawartych umowach wyniósł 1,4 proc., rok później było to już 2 proc. umów zawartych w 2013 i 2014 r. Związek szacuje, że w tym roku takich zmian w umowach zawartych od 2013 r. będzie już 3,2 proc., co oznacza ok. 10 tys. transakcji leasingowych.

– Dziś przedsiębiorca ma świadomość, że w przypadku np. problemów z płynnością może na swoje miejsce zaproponować następcę, który będzie kontynuował umowę z firmą leasingową – mówi Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu, który od lat walczył o przywrócenie możliwości cesji umowy.

Pod wiatr


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane