statystyki

Awaryjne wyjście z umowy leasingu

autor: Patrycja Otto29.09.2015, 10:34; Aktualizacja: 29.09.2015, 10:53

Kontrakt nie jest raz na zawsze. Gdy coś w biznesie pójdzie nie tak, można zrobić cesję i nie stracić wszystkich wyłożonych pieniędzy.

Cesja leasingu zyskuje w Polsce na popularności. Jak szacuje Związek Polskiego Leasingu, w pierwszym roku obowiązywania przepisów, czyli w 2013 r., udział tego typu transakcji w zawartych umowach wyniósł 1,4 proc., rok później było to już 2 proc. umów zawartych w 2013 i 2014 r. Związek szacuje, że w tym roku takich zmian w umowach zawartych od 2013 r. będzie już 3,2 proc., co oznacza ok. 10 tys. transakcji leasingowych.

– Dziś przedsiębiorca ma świadomość, że w przypadku np. problemów z płynnością może na swoje miejsce zaproponować następcę, który będzie kontynuował umowę z firmą leasingową – mówi Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu, który od lat walczył o przywrócenie możliwości cesji umowy.

Pod wiatr


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane