Stawiają na branżę transportową. W ubiegłym roku Polska była 10 inwestorem w tym kraju. Według danych ministerstwa gospodarki firmy znad Wisły zainwestowały tam ponad 150 milionów dolarów.

Szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Sławomir Majman podkreśla, że wśród wschodnich sąsiadów Polski, Białoruś odgrywa coraz większą rolę. Jego zdaniem przez kilka lat stosunki gospodarcze między naszymi krajami były zamrożone, ale od roku inwestorzy i eksporterzy coraz bardziej interesują się tym rynkiem.

Dyrektor białoruskiej Narodowej Agencji Inwestycji i Prywatyzacji, Natallia Nikandrava powiedziała IAR, że polskie firmy mogą inwestować na Ukrainie. Jej zdaniem przedsiębiorcy mogą wykorzystać możliwości tamtejszej gospodarki. Szczególnie szybko rozwija się sektor transportowy. W ostatnich latach w tym kraju powstały 34 centra logistyczne.

W ubiegłym roku zaangażowanie zagranicznych inwestorów sięgnęło 1 miliarda 800 milionów złotych. Na terenie Białorusi działa ponad 350 firm z polskim kapitałem.

Reklama