InPost, InPost Express i Allegro pracują nad kolejną formą dostawy towarów zamawianych online - usługą 'Allegro Kurier InPost', poinformował prezes InPost Sebastian Anioł.

"Decyzja o uruchomieniu usługi 'Allegro Kurier InPost' wynika z wysokiego poziomu satysfakcji klientów z rozwiązań oferowanych wspólnie przez Allegro i InPost. Stanowi tym samym odpowiedź na bieżące potrzeby konsumentów, którzy oczekują szybkiej i wygodnej formy doręczenia zamówionego produktu. Skuteczność i rosnącą popularność naszych rozwiązań potwierdza obecność opcji 'Allegro Polecony InPost' w ponad 3,2 mln ofert na platformie Allegro" - powiedział Anioł, cytowany w komunikacie.

W opcjach przesyłki każdy e-kupujący - obok dotychczasowych sposobów doręczenia 'Allegro Paczkomaty InPost' oraz 'Allegro Polecony InPost' - będzie mógł dodatkowo skorzystać również z dedykowanej usługi kurierskiej. Obecnie spółki prowadzą proces integracji swoich systemów informatycznych, podano w materiale.

"Naszą ambicją jest, abyśmy dostarczali klientom skuteczne i wygodne narzędzia, dzięki którym zakupy i sprzedaż na Allegro są proste i przyjemne. Dzięki współpracy z InPost, klienci mogą korzystać z najlepszych na rynku opcji dostawy, a my wprowadzamy na polski rynek e-commerce zupełnie nowy - pod względem ceny i wygody - standard dostarczania zamówień składanych online" - dodał prezes Allegro Przemysław Budkowski, cytowany w komunikacie.

Allegro to czołowa platforma e-commerce w polskim internecie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.