Dodatek "Krew i Wino" do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" otrzyma dofinansowanie od Komisji Europejskiej w wysokości 150 tys. euro. To nie jedyna Polska gra, która otrzyma pieniądze.

Na stronie Komisji Europejskiej opublikowano dokument, w którym przedstawiono listę gier dofinansowanych z budżetu. Wśród produkcji znalazł się dodatek do przeboju CD-Projektu "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Budżet rozwinięcia gry zostanie wzbogacony o dodatkowe 150 tys. euro. Zgodnie z informacjami agencja wykonawczej do spraw kultury przy Komisji Europejskiej kwota ta stanowi 7 proc budżetu, który w całości wyniesie ok. 2 mln euro.

To nie jedyna polska produkcja, która znalazła się na liście. Środki unijne zasilą także produkcję „Bushy Tail” (60 tys. euro i 50 proc. budżetu gry), oraz „In Pale Lamplight” (140 tys. euro i 50 proc. budżetu gry).

"Krew i Wino" będzie drugim dodatkiem do "Wiedźmina 3". Zgodnie z zapowiedziami studia, DLC będzie zawierać zupełnie nową historię w nietkniętym wojną regionie Toussaint, wraz z nowymi bohaterami, nowy przedmiotami i przeciwnikami ma zapewnić ponad 30 godzin zabawy.

Zanim się ukaże już w październiku zagramy w "Serca z Kamienia", które zaoferują około dziesięciu godzin rozrywki. Na spektakularne, wysokobudżetowe "Krew i Wino" poczekamy przynajmniej do pierwszego kwartału 2016 roku.