statystyki

Inwestorzy kupowali akcje pod Wiedźmina

autor: Tomasz Jóźwik18.05.2017, 07:52; Aktualizacja: 18.05.2017, 09:52
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jednym z reżyserów ma być Tomasz Bagiński, premierę zaplanowano na 2018 r.źródło: Materiały Prasowe

 Zapowiedź nakręcenia z Netflixem serialu podbiła giełdowe notowania Platige Image o 37 proc.

Zajmująca się produkcją animacji, reklam i filmów spółka poinformowała o podpisaniu umowy z globalnym gigantem minutę po południu. Reakcja inwestorów była natychmiastowa – kurs akcji w ciągu 20 minut skoczył z 40 do 50 zł. Jeszcze przed godziną 13 notowania sięgnęły 60,1 zł. Ostatecznie, na zakończenie dnia, akcje Platige Image kosztowały 55 zł, najwięcej w historii. Niewielka, biorąc pod uwagę zmianę ceny, była skala transakcji. Właściciela zmieniło 40 tys. akcji, obroty nieznacznie przekroczyły 2 mln zł. Na koniec sesji firma wyceniana była na 175 mln zł.

– Trudno sobie wyobrazić zdarzenie, które może spowodować tak gwałtowną zmianę kursu. W tym przypadku inwestorzy policzyli przyszłe zyski, choć trudno stwierdzić, na jakiej zasadzie to zrobili. Na GPW w dalszym ciągu mamy trend wzrostowy, nawet jeśli ostatnie sesje wypadły nieco słabiej. W takich warunkach inwestorzy mają tendencje do nadmiernego optymizmu – mówi jeden z analityków.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane