Kotecki: Reforma OFE korzystna dla ludzi. OFE rujnowały finanse publiczne

27.07.2015, 09:16; Aktualizacja: 27.07.2015, 09:18
Ludwik Kotecki

Ludwik Koteckiźródło: DGP
autor zdjęcia: Marek Matusiak

Rok temu z końcem lipca mijał termin na decyzję czy chcemy, by część naszej składki emerytalnej nadal była przekazywana do OFE, czy wyłącznie do ZUS. Na pozostanie w OFE zdecydowało się ponad 2,5 mln osób. W 2016 r. otworzy się kolejne czteromiesięczne okienko na ewentualną zmianę decyzji. Następne będą otwierane co cztery lata.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Zerowany(2015-07-27 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nikt nie myśli o tych, którzy latami płacili skladki i praktycznie z tych OFE nic nie maja, albo niewiele, dlaczego nikt nie rekompensuje strat emerytów, proponuje zobaczyć wszystkie naliczenia z OFE , jakie kokosy biorą emeryci, dlaczego źle zarządzano ich pieniędzmi, umowa z towarzystwem emerytalnym do czegoś zobowiązywała, a teraz po tyłu latach wszyscy zachowują się jakby nic się nie stało,

    Odpowiedz
  • Halban(2015-07-27 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Finanse publiczne to rujnują politycy a nie OFE. Problemy budżetowe zawdzięczamy zaniechaniu reform, od 1998 r., zaprzestano reformować system emerytalny, powoli go rozmontowując. A przecież reforma zakładała zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w 2002 r. Tymczasem nie robiono nic, przedłużano wcześniejsze emerytury za rządów SLD i PiS przy wsparciu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na koszt przyszłych pokoleń. Teraz obecna władza też długo broniła się przed rozmontowaniem OFE, ale w końcu, z braku reform nie miała innego wyjścia i teraz wciska kit zapożyczony od opozycji. Opozycja i prezydent elekt chcą od razu przejeść wszystkie składki. A co tam - na Titaniku orkiestra grała do końca.

    A pamiętajmy o jednym w OFE są reale środki a w ZUS NIE MA NIC. Tam te wszystkie subkonta itd. zapisy - to jak w ruskim banku. Pusto. Nawet jeżeli prof. Oręziak mówi co innego. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da.
    Ci co opiewają likwidację OFE- bo tak to trzeba nazwać - są za tym, żeby na kilka lat było więcej do wydania. Ale to prowizorka. I tak braknie forsy na świadczenia ZUS. A drugiego OFE już nie będzie.

    Odpowiedz
  • Anna(2015-07-27 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Czy koś mi wyjaśni: Wszyscy fachowcy trąbią że rząd z Przemierem "okradł" OFE i ludzi. Ja też płaciłam składki do OFE, a po reformie nie słożyłąm akcesu pozostania w funduszu. A tu PIĘĆ dni temu niespodzianka: otrzymałam z OFE informację (PAPIEROWAY DOKUMENT) o moich składkach i ich inwestowaniu. Więc zadzwoniłAm do funuszu. Miła pani poinformowała iż wszystko się zgadza i żadnych moich pieniędzy nie przekazali do ZUS i ani też mi ich nie oddadzą. Zrobią to tuż przed emeryturą, a zgromadzone środki dalej będą "obracać i inwestować" (i ztego żyć - prowizje). Więc zbaraniałam. Takich jak ja jest zapewne wielu. Jeśli jest ktoś kto otrzymała taki dokument z OFE, to niech napisze post.
    Więc jak to jest z tymi środkami, kto tu nas oszukuje uprzejmie się pytam ???
    Śmiem więc twierdzić że to wszystko to bicie piany i jak to ktoś powiedział: CIEMNY LUD KUPI WSZYSTKO. Więc "HALBAN" i inni - bicie piany po 1 zł lub 2 zł za wpis.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2015-07-27 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Kostecki może być zadowolony bo jak za starych dobrych i słusznie minionych czasów w nagrodę został wysłany na placówkę należy rozumieć dolarową. Ciekawe co się stało z pieniędzmi z OFE? ZUS ma jeszcze większy deficyt niż przed skokiem na OFE podobnie budżet państwa a przecież powinno być odwrotnie. Ciekawe w jaki sposób moje pieniądze wpłacane do OFE miały powodować deficyt budżetu? Oczywiście w umysłach absolwentów Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu może zrodzić się pomysł aby potraktować moje wydatki na prywatne studia jako stratę dla budżetu bo przecież można by mi je zabrać jako podatek. Ba być może za te pieniądze sfinansować komuś studia.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-07-27 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    System emerytalny rujnuje brak prawdziwych reform, brak likwidacji przywilejów, wypłacanie niektórym b.wysokich emerytur ok15_20tys ,pracujący pobierający emerytury i pensję, worek bez DNA, a OFE najbardziej zostali skrzywdzeni emeryci, którym państwo zabrało pieniądze do ZUS i nalicza z tego grosze lub zero emerytury w zależności od przyjętego wariantu, ci emeryci powinni otrzymać rekompensatę za źle zarządzane i przejete skladki

    Odpowiedz