statystyki

Będzie wymiana na stanowiskach menedżerów spółek Skarbu Państwa

autor: Bartłomiej Mayer26.05.2015, 07:50; Aktualizacja: 26.05.2015, 10:16
Pojawiają się opinie, że do roszad w niektórych zarządach spółek Skarbu Państwa może dojść jeszcze przed wyborami, i to z inicjatywy obecnych władz.

Pojawiają się opinie, że do roszad w niektórych zarządach spółek Skarbu Państwa może dojść jeszcze przed wyborami, i to z inicjatywy obecnych władz.źródło: ShutterStock

Zdobycie przez Andrzeja Dudę fotela prezydenta RP oznacza umocnienie się Prawa i Sprawiedliwości na scenie politycznej oraz większe szanse, że właśnie to ugrupowanie będzie rozdawać karty po jesiennych wyborach do parlamentu. Przejęcie władzy oznacza też decydowanie o stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa.

 – Mamy w Polsce system łupów: zwycięzca bierze wszystko, a stanowiska w spółkach Skarbu Państwa to nic innego jak luksusowy przytułek dla politycznego zaplecza partii – twierdzi Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Tak było, gdy władzę przejęło PiS, a także później, za czasów PO. W jego opinii nie widać na razie, by ten funkcjonujący od dawna system miał się zmienić.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • tak(2015-05-26 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wymiana na pewno się przyda, byle była robiona mądrze czyli stanowiska nie dla aparatczyków ale dla sprawdzonych i dobrych fachowców.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane