statystyki

Będzie wymiana na stanowiskach menedżerów spółek Skarbu Państwa

autor: Bartłomiej Mayer26.05.2015, 07:50; Aktualizacja: 26.05.2015, 10:16
Pojawiają się opinie, że do roszad w niektórych zarządach spółek Skarbu Państwa może dojść jeszcze przed wyborami, i to z inicjatywy obecnych władz.

Pojawiają się opinie, że do roszad w niektórych zarządach spółek Skarbu Państwa może dojść jeszcze przed wyborami, i to z inicjatywy obecnych władz.źródło: ShutterStock

Zdobycie przez Andrzeja Dudę fotela prezydenta RP oznacza umocnienie się Prawa i Sprawiedliwości na scenie politycznej oraz większe szanse, że właśnie to ugrupowanie będzie rozdawać karty po jesiennych wyborach do parlamentu. Przejęcie władzy oznacza też decydowanie o stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa.

 – Mamy w Polsce system łupów: zwycięzca bierze wszystko, a stanowiska w spółkach Skarbu Państwa to nic innego jak luksusowy przytułek dla politycznego zaplecza partii – twierdzi Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Tak było, gdy władzę przejęło PiS, a także później, za czasów PO. W jego opinii nie widać na razie, by ten funkcjonujący od dawna system miał się zmienić.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • tak(2015-05-26 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wymiana na pewno się przyda, byle była robiona mądrze czyli stanowiska nie dla aparatczyków ale dla sprawdzonych i dobrych fachowców.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane