OFE zaryzykują na koszt klientów

autor: Patryk Słowik22.05.2015, 07:28; Aktualizacja: 22.05.2015, 07:49
Nie ulega jednak wątpliwości, że możliwość pożyczania papierów wartościowych przez fundusze emerytalne należy uregulować.

Nie ulega jednak wątpliwości, że możliwość pożyczania papierów wartościowych przez fundusze emerytalne należy uregulować.źródło: ShutterStock

Fundusze emerytalne będą mogły dość swobodnie pożyczać papiery wartościowe. Eksperci przyznają, że najwyższy czas uregulować rynek, ale zarazem ostrzegają, że ryzyko poniosą przede wszystkim przyszli emeryci.

Artykuł 151 ust. 2 ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 989 ze zm.) przewiduje, że fundusz może udzielać pożyczek papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu na rynku regulowanym na warunkach i w trybie określonych w rozporządzeniu. Problem polega na tym, że rozporządzenia jeszcze nie ma. Kolejne wersje projektu opracowuje właśnie Ministerstwo Finansów. I wzbudzają one wyjątkowo wiele emocji.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane