statystyki

OFE zaryzykują na koszt klientów

autor: Patryk Słowik22.05.2015, 07:28; Aktualizacja: 22.05.2015, 07:49
Nie ulega jednak wątpliwości, że możliwość pożyczania papierów wartościowych przez fundusze emerytalne należy uregulować.

Nie ulega jednak wątpliwości, że możliwość pożyczania papierów wartościowych przez fundusze emerytalne należy uregulować.źródło: ShutterStock

Fundusze emerytalne będą mogły dość swobodnie pożyczać papiery wartościowe. Eksperci przyznają, że najwyższy czas uregulować rynek, ale zarazem ostrzegają, że ryzyko poniosą przede wszystkim przyszli emeryci.

Artykuł 151 ust. 2 ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 989 ze zm.) przewiduje, że fundusz może udzielać pożyczek papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu na rynku regulowanym na warunkach i w trybie określonych w rozporządzeniu. Problem polega na tym, że rozporządzenia jeszcze nie ma. Kolejne wersje projektu opracowuje właśnie Ministerstwo Finansów. I wzbudzają one wyjątkowo wiele emocji.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane