statystyki

Telewizory wymyślają się na nowo

autor: Patrycja Otto20.05.2015, 07:52; Aktualizacja: 20.05.2015, 08:53
W ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstało 19,6 mln sztuk telewizorów.

W ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstało 19,6 mln sztuk telewizorów.źródło: ShutterStock

Rynek klientów indywidualnych został już nasycony. Dzieje się tak zarówno w Polsce, jak i w Europie Zachodniej, gdzie trafia ok. 90 proc. krajowej produkcji. Branża z nadzieją spogląda na klientów biznesowych

W ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstało 19,6 mln sztuk telewizorów. To o milion więcej w porównaniu z 2013 r. Nadal jednak nie został pobity rekord z 2012 r., kiedy to z taśm produkcyjnych zjechało 20,4 mln sztuk. I wiele wskazuje na to, że nie zostanie pobity.

– W tym roku można oczekiwać produkcji na poziomie z 2014 r. Choć niewykluczony jest nawet delikatny spadek – uważa Michał Kanownik, dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Rynek telewizorów w Polsce

Rynek telewizorów w Polsce

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Powodem jest malejący popyt na telewizory, który obserwowany jest nie tylko w naszym kraju, ale i Europie Zachodniej, gdzie kierowane jest ok. 90 proc. tego, co powstaje w polskich fabrykach. W ubiegłym roku Polacy kupili niecałe 2,5 mln odbiorników. Rok wcześniej sprzedaż sięgnęła prawie 2,6 mln sztuk. W tym roku można oczekiwać utrzymania tendencji spadkowej.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • anton(2015-05-24 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    To, że rynek indywidualny jest nasycony to jedno. Drugie to, że producenci stale wymyślają coś nowego - i to nie tylko bajery, które natychmiast po zakupie zaczynają się nudzić. W nowych Philipsach np. instalują Androida - pojawiają się zupełnie nowe możliwości wykorzystania telewizora (smarcik, gry, itp)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane