statystyki

Telewizory wymyślają się na nowo

autor: Patrycja Otto20.05.2015, 07:52; Aktualizacja: 20.05.2015, 08:53
W ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstało 19,6 mln sztuk telewizorów.

W ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstało 19,6 mln sztuk telewizorów.źródło: ShutterStock

Rynek klientów indywidualnych został już nasycony. Dzieje się tak zarówno w Polsce, jak i w Europie Zachodniej, gdzie trafia ok. 90 proc. krajowej produkcji. Branża z nadzieją spogląda na klientów biznesowych

W ubiegłym roku w fabrykach zlokalizowanych w Polsce powstało 19,6 mln sztuk telewizorów. To o milion więcej w porównaniu z 2013 r. Nadal jednak nie został pobity rekord z 2012 r., kiedy to z taśm produkcyjnych zjechało 20,4 mln sztuk. I wiele wskazuje na to, że nie zostanie pobity.

– W tym roku można oczekiwać produkcji na poziomie z 2014 r. Choć niewykluczony jest nawet delikatny spadek – uważa Michał Kanownik, dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Rynek telewizorów w Polsce

Rynek telewizorów w Polsce

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Powodem jest malejący popyt na telewizory, który obserwowany jest nie tylko w naszym kraju, ale i Europie Zachodniej, gdzie kierowane jest ok. 90 proc. tego, co powstaje w polskich fabrykach. W ubiegłym roku Polacy kupili niecałe 2,5 mln odbiorników. Rok wcześniej sprzedaż sięgnęła prawie 2,6 mln sztuk. W tym roku można oczekiwać utrzymania tendencji spadkowej.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • anton(2015-05-24 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    To, że rynek indywidualny jest nasycony to jedno. Drugie to, że producenci stale wymyślają coś nowego - i to nie tylko bajery, które natychmiast po zakupie zaczynają się nudzić. W nowych Philipsach np. instalują Androida - pojawiają się zupełnie nowe możliwości wykorzystania telewizora (smarcik, gry, itp)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane