statystyki

Banki policzyły straty na spreadach. Umocnienie franka okazało się bolesne

autor: Łukasz Wilkowicz04.05.2015, 07:28; Aktualizacja: 04.05.2015, 07:54
Polska wśród frankowych liderów

Polska wśród frankowych liderówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Umocnienie franka okazało się bolesne także dla instytucji finansowych

Zewsząd słychać zapewnienia, że styczniowe umocnienie franka szwajcarskiego nie wpłynęło negatywnie na jakość portfela kredytowego w bankach, a klienci radzą sobie ze spłatą kredytów. Kilka dni temu mówił o tym w rozmowie z DGP Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Potwierdzają to wyniki minionego kwartału. – Spłacone przez klientów raty kredytów we frankach wyniosły 86 mln franków, tyle samo, co w poprzednich kwartałach – zapewniał na spotkaniu z dziennikarzami Joerg Hassenmueller, wiceprezes mBanku odpowiedzialny za finanse. Zastrzegał jednak: – Za wcześnie, by mówić, że tak samo będzie w najbliższych latach. – Zmiany wysokości rat nie były na tyle duże, by powodować problemy kredytobiorców –deklarował z kolei Fernando Bicho, wiceprezes Banku Millennium.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (8)

  • Fox Mulder(2015-05-04 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma strachu, banki odbiją to sobie łupiąc klientów na czym się da...

    Odpowiedz
  • jan (GE Money)(2015-05-04 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przestałem płacić, czekam na komornika...

    Odpowiedz
  • dzidek(2015-05-07 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Banki straciły? To skąd te miliardowe zyski wyprowadzane za granicę bez podatku.

    Odpowiedz
  • Beata(2015-05-04 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Biedne banki, straciły na spredzie, straciły na obniżce stóp procentowych. Państwo polskie, tzn. my musimy im koniecznie pomóc. Przecież to oczywiste, że ktoś wziął kredyt w PLN indeksowany do CHF powinien płacić Dużoooo bo bank wykalkulował sobie przyszłe zyski, które teraz przedstawia jako stratę. Cholera, co za dekiel pisał ten artykuł- zupełnie nie znający tematu, chyba, że pracownik banku - to wtedy sorry przecież dla banku każdy brak zarobku to strata. Każdy jest winien tej stracie - kochani, szturmem do banków - po kredyty, pożyczki i inne produkty - byle wysokie opłaty!

    Odpowiedz
  • olaf(2015-05-04 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ciągle pseudoekonomiści płaczą nad bankami ? co nas Polaków obchodzą straty banków ? policzcie ile traca Polacy na wysokich ratach płaconych na tych lichwiarzy !!!

    Odpowiedz
  • alek(2015-05-04 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Co mnie obchodzą problemy banków "niepolskich". To jest problem inwestorów tych banków.
    Struktura udziałów mbank:
    Commerzbank AG – 69,65% – Niemcy
    ING Otwarty Fundusz Emerytalny – 6,67% – Polska
    Pozostali inwestorzy – 23,68% – Różne

    ING:
    ING Bank N.V. – 75,00% – Holandia
    Otwarty Fundusz Emerytalny PZU “Złota Jesień” – 5,10% - Polska
    Pozostali akcjonariusze – 19,90% – Różne

    Odpowiedz
  • JERZY(2015-05-04 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU !

    Odpowiedz
  • Kredytobiorca(2015-05-04 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, jak to będzie z opłatą ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego, które teraz skoczy o kilka tysięcy...? Super, a nasze państwo głowa w piasek i udają, że nic się nie stało. Pewnie banki będą proponować "niskooprocentowane" kredyty gotówkowe na opłacenie tego szwindla.

    Odpowiedz