statystyki

Nie ma chętnych na obligacje skarbowe

autor: Marek Chądzyński23.04.2015, 07:23; Aktualizacja: 23.04.2015, 07:47
Tak złego pierwszego kwartału na tym rynku jeszcze nie było, odkąd w standardowej ofercie resort sprzedaje dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie obligacje oszczędnościowe.

Tak złego pierwszego kwartału na tym rynku jeszcze nie było, odkąd w standardowej ofercie resort sprzedaje dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie obligacje oszczędnościowe.źródło: ShutterStock

Zaledwie 369 mln zł Ministerstwo Finansów pozyskało w tym roku ze sprzedaży papierów detalicznych

Tak złego pierwszego kwartału na tym rynku jeszcze nie było, odkąd w standardowej ofercie resort sprzedaje dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie obligacje oszczędnościowe. W oczy rzuca się zapaść dwulatek, które do tej pory były najbardziej popularne. Przez pierwsze trzy miesiące MF sprzedało ich o ponad połowę mniej niż rok wcześniej, uzyskując ponad 163 mln zł. Z czteroletnich obligacji resort otrzymał niespełna 62 mln zł, o jedną trzecią mniej. Mniejsze wpływy były też z trzylatek (39,7 mln zł, spadek o 36 proc.) i tylko obligacja dziesięcioletnia sprzedawała się lepiej niż rok temu (wpływy na poziomie 104 mln zł, 33-proc. wzrost).


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • real(2015-04-25 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli znowu zadłużyli na dodatkowe 369 mln.

  Odpowiedz
 • młody.(2015-04-24 14:31) Zgłoś naruszenie 00

  Ostatnio mi je probowano wcisnąć w ramach lokaty w Banku.
  Powiedzialem Im że z POlskim Rządem ,jego emeryturami,ubezpieczeniami ,gwarancjami i podatkami a tym bardziej obligacjami nie chce mieć nic wspólnego. Tyle są warte co Balcerowicz ,Buzek (który z naszych pieniędzy rozdawał 5 letnie Urlopy Górnicze ,Komor -notariusz ,no i były Ćpun Polityczny zldziej wieku emerytalnego czyli emerytur TUSK i jego likwidacja abonamentu RTV.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane