statystyki

Nie ma chętnych na obligacje skarbowe

autor: Marek Chądzyński23.04.2015, 07:23; Aktualizacja: 23.04.2015, 07:47
Tak złego pierwszego kwartału na tym rynku jeszcze nie było, odkąd w standardowej ofercie resort sprzedaje dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie obligacje oszczędnościowe.

Tak złego pierwszego kwartału na tym rynku jeszcze nie było, odkąd w standardowej ofercie resort sprzedaje dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie obligacje oszczędnościowe.źródło: ShutterStock

Zaledwie 369 mln zł Ministerstwo Finansów pozyskało w tym roku ze sprzedaży papierów detalicznych

Tak złego pierwszego kwartału na tym rynku jeszcze nie było, odkąd w standardowej ofercie resort sprzedaje dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie obligacje oszczędnościowe. W oczy rzuca się zapaść dwulatek, które do tej pory były najbardziej popularne. Przez pierwsze trzy miesiące MF sprzedało ich o ponad połowę mniej niż rok wcześniej, uzyskując ponad 163 mln zł. Z czteroletnich obligacji resort otrzymał niespełna 62 mln zł, o jedną trzecią mniej. Mniejsze wpływy były też z trzylatek (39,7 mln zł, spadek o 36 proc.) i tylko obligacja dziesięcioletnia sprzedawała się lepiej niż rok temu (wpływy na poziomie 104 mln zł, 33-proc. wzrost).


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • real(2015-04-25 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli znowu zadłużyli na dodatkowe 369 mln.

  Odpowiedz
 • młody.(2015-04-24 14:31) Zgłoś naruszenie 00

  Ostatnio mi je probowano wcisnąć w ramach lokaty w Banku.
  Powiedzialem Im że z POlskim Rządem ,jego emeryturami,ubezpieczeniami ,gwarancjami i podatkami a tym bardziej obligacjami nie chce mieć nic wspólnego. Tyle są warte co Balcerowicz ,Buzek (który z naszych pieniędzy rozdawał 5 letnie Urlopy Górnicze ,Komor -notariusz ,no i były Ćpun Polityczny zldziej wieku emerytalnego czyli emerytur TUSK i jego likwidacja abonamentu RTV.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane