statystyki

Handel: Jeszcze zatęsknimy za bazarami i lumpeksami

autor: Patrycja Otto16.03.2015, 07:31; Aktualizacja: 16.03.2015, 08:05
Liderem na rynku dyskontów jest sieć Pepco. W ubiegłym roku uruchomiła 100 sklepów i dziś ma ich już ponad 560. Centrów wyprzedażowych, według wyliczeń Cushman & Wakefield, funkcjonuje dziś w kraju 12, budowane są kolejne dwa, a kilka istniejących planuje rozbudowę.

Liderem na rynku dyskontów jest sieć Pepco. W ubiegłym roku uruchomiła 100 sklepów i dziś ma ich już ponad 560. Centrów wyprzedażowych, według wyliczeń Cushman & Wakefield, funkcjonuje dziś w kraju 12, budowane są kolejne dwa, a kilka istniejących planuje rozbudowę.źródło: ShutterStock

Zabija je rozwój dyskontów i nasza chęć do wygodnego robienia zakupów

Polacy zaczynają mieć dość sklepów z używaną odzieżą. Ubywa też budek na targowiskach. O ile pierwsze zabija konkurencja tanich sklepów, o tyle drugie są zamykane z powodu przebudowy bazarów.

Rok 2012 był ostatnim, w którym ich liczba wzrosła – osiągając poziom 21,8 tys. Kolejne dwa lata przyniosły już odwrócenie trendu. W sumie przez ten czas ubyło ich 1,3 tys. Tym samym obecnie Polacy mogą robić zakupy w mniej niż 20,5 tys. lumpeksów – wynika z analizy przygotowanej dla DGP przez Bisnode Polska. Zdaniem ekspertów zamykanie będzie się nasilało. Powód? Coraz mocniejsza konkurencja w postaci dyskontów odzieżowych i outletów – centrów wyprzedażowych, które oferują tanią, do tego markową odzież nawet do 70 proc. taniej niż w tradycyjnych sklepach.

Liderem na rynku dyskontów jest sieć Pepco. W ubiegłym roku uruchomiła 100 sklepów i dziś ma ich już ponad 560. Centrów wyprzedażowych, według wyliczeń Cushman & Wakefield, funkcjonuje dziś w kraju 12, budowane są kolejne dwa, a kilka istniejących planuje rozbudowę. Dotyczy to m.in. warszawskiego Factory Ursus czy Outlet Park w Szczecinie.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane