statystyki

Handel: Jeszcze zatęsknimy za bazarami i lumpeksami

autor: Patrycja Otto16.03.2015, 07:31; Aktualizacja: 16.03.2015, 08:05
Liderem na rynku dyskontów jest sieć Pepco. W ubiegłym roku uruchomiła 100 sklepów i dziś ma ich już ponad 560. Centrów wyprzedażowych, według wyliczeń Cushman & Wakefield, funkcjonuje dziś w kraju 12, budowane są kolejne dwa, a kilka istniejących planuje rozbudowę.

Liderem na rynku dyskontów jest sieć Pepco. W ubiegłym roku uruchomiła 100 sklepów i dziś ma ich już ponad 560. Centrów wyprzedażowych, według wyliczeń Cushman & Wakefield, funkcjonuje dziś w kraju 12, budowane są kolejne dwa, a kilka istniejących planuje rozbudowę.źródło: ShutterStock

Zabija je rozwój dyskontów i nasza chęć do wygodnego robienia zakupów

Polacy zaczynają mieć dość sklepów z używaną odzieżą. Ubywa też budek na targowiskach. O ile pierwsze zabija konkurencja tanich sklepów, o tyle drugie są zamykane z powodu przebudowy bazarów.

Rok 2012 był ostatnim, w którym ich liczba wzrosła – osiągając poziom 21,8 tys. Kolejne dwa lata przyniosły już odwrócenie trendu. W sumie przez ten czas ubyło ich 1,3 tys. Tym samym obecnie Polacy mogą robić zakupy w mniej niż 20,5 tys. lumpeksów – wynika z analizy przygotowanej dla DGP przez Bisnode Polska. Zdaniem ekspertów zamykanie będzie się nasilało. Powód? Coraz mocniejsza konkurencja w postaci dyskontów odzieżowych i outletów – centrów wyprzedażowych, które oferują tanią, do tego markową odzież nawet do 70 proc. taniej niż w tradycyjnych sklepach.

Liderem na rynku dyskontów jest sieć Pepco. W ubiegłym roku uruchomiła 100 sklepów i dziś ma ich już ponad 560. Centrów wyprzedażowych, według wyliczeń Cushman & Wakefield, funkcjonuje dziś w kraju 12, budowane są kolejne dwa, a kilka istniejących planuje rozbudowę. Dotyczy to m.in. warszawskiego Factory Ursus czy Outlet Park w Szczecinie.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane