InPost zainstalował czytniki kart płatniczych w całej sieci 1100 Paczkomatów w Polsce, co oznacza umożliwienie nadania paczki lub odebranie przesyłki za pobraniem, podała spółka.

"Teraz, aby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z innowacyjnych terminali do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, we wszystkich automatach zainstalowano czytniki kart płatniczych. Dzięki temu w każdym z 1100 Paczkomatów InPost w Polsce klienci będą mogli zapłacić w wygodny i szybki sposób za nadanie paczki lub odebranie przesyłki za pobraniem. Dodatkowo, ponad połowa terminali jest już wyposażona w czytniki do płatności zbliżeniowych" - czytamy w komunikacie.

W Polsce pojawią się pralniomaty: Wprowadzi je inPost >>>

Według cytowanych przez InPost badań firmy First Data, niemal 60% dorosłych Polaków chce płacić kartami zbliżeniowymi i ma zaufanie do takiej formy rozliczeń.

InPost zapowiedział też, że od teraz każda nowa maszyna, która zostanie zainstalowana na polskim lub zagranicznym rynku, również będzie spełniała te standardy.

"Teraz klient może nadać przesyłkę lub odebrać zamówiony towar nawet bez portfela - wystarczy odpowiednio przystosowany smartfon. Oczekujemy, że dzięki tej innowacyjności korzystanie z Paczkomatów InPost stanie się jeszcze przyjemniejszą i efektywniejszą formą dostawy zakupów dokonanych online" - powiedział prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska.

Dostawę za pomocą Paczkomatów InPost umożliwia obecnie blisko 5.000 e-sklepów funkcjonujących pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro.

Według badań grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów InPost korzysta już 12 mln użytkowników, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania, podano także w komunikacie.

Paczkomaty InPost są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

Na całym świecie funkcjonuje - w różnych modelach biznesowych - ponad 3500 Paczkomatów InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347 mln zł w 2013 r.