Walka z czasem we wrocławskich magazynach AMAZONA. Do końca września firma musi zatrudnić prawie 4000 pracowników. Podstawowa pensja nie odbiega od wrocławskich realiów stąd niekonwencjonalne pomysły na rekrutację. Łącznie pracę znajdzie 6000 etatowców i 9000 współpracowników.

Amazon planuje otworzyć w Polsce trzy olbrzymie centra logistyczne. Do 2015 roku mają powstać placówki we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, które łącznie zatrudnią 6 tysięcy osób. Centrum w Bielanach Wrocławskich wynajmowane od firmy Goodman ma działać jeszcze w tym roku. Pracę znaleźć ma łącznie 6 tysięcy pracowników etatowych oraz 9 tysięcy pracowników tymczasowych, którzy wspomogą firmę w okresie przedświątecznym. Centra mają służyć wysyłkom z niemieckiej strony sklepu, docelowo obsługując klientów z całej Europy.

Zatrudnianie odbywa się na przykład bez spotkania z pracodawcą. Wystarczy rejestracja online i krótka rozmowa telefoniczna. Amazon swoją ofertę kieruje również do pracowników z Wałbrzycha Legnicy czy Oleśnicy. Zdaniem specjalistów od zatrudnienia to jedyne rozwiązanie w tym regionie, gdzie rynek jest już wydrenowany przez inne firmy.

"Warunki pracy będą naprawdę dobre, a wynagrodzenie z dodatkami lepsze niż u konkurencji" - mówi Marta Dworowska , dyrektor personalny we wrocławskim AMAZONIE. Dodaje, że dziennie potrafi spłynąć kilkaset aplikacji. Firma zakłada, że będzie taka liczba pracowników jaka była zaplanowana.

Pensja ma wynosić około 2100 zł brutto. Do tego dochodzi premia za efektywność, prywatna opieka zdrowotna, ubezpieczenie, ciepły posiłek za 1 zł i darmowy dowóz do pracy.

Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jej asortyment poszerzył się o takie artykuły jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych.

Amazon.com ma siedzibę w Seattle. Działająca od 1994 roku firma jest pionierem handlu internetowego. Pierwsza książka została sprzedana w lipcu 1995 roku, obecnie zatrudnia ponad 20 tys. osób i generuje przychody ok. 14 miliardów dolarów rocznie. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii.

Źródło: IAR