Były wiceminister skarbu państwa zostanie szefem giełdy dopiero po zatwierdzeniu tej kandydatury przez Komisję Nadzoru Finansowego. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wystąpiło także do KNF z odpowiednim wnioskiem. O stanowisko szefa giełdy ubiegał się także obecny prezes GPW, Adam Maciejewski.

Obecny szef GPW podziękował zarządowi i akcjonariuszom za pracę na stanowisku i życzył nowemu kierownictwu powodzenia. Adamowi Maciejewskiemu pogratulował i podziękował Wiesław Rozłucki, pierwszy prezes GPW oraz Rady Giełdy. „To była udana kadencja” - podsumował pierwszy prezes GPW. Wiesław Rozłucki pochwalił także wybór na stanowisko nowego prezesa Pawła Tamborskiego i wyraził nadzieję, że procedura akceptacji kandydatury Tamborskiego, przez KNF nastąpi jak najszybciej.

Nowy szef warszawskiego parkietu, Paweł Tamborski, był podsekretarzem stanu w ministerstwie skarbu państwa od 23 stycznia 2012 roku. Do jego kompetencji należało między innymi nadzorowanie rynku kapitałowego w Polsce. Z wykształcenia jest ekonomistą.

O przerwanie walnego zgromadzenia i dokończenie go 15 lipca wnioskował skarb państwa