Urząd Komunikacji Elektronicznej odrzucił wniosek Polkomtelu i Sferii o unieważnienie przetargu na częstotliwości 1800 MHz.
Informacja trafiła w ubiegłym tygodniu do wszystkich operatorów startujących w przetargu – dowiedział się DGP. Rezerwacje częstotliwości powinny zostać przyznane przez UKE zwycięzcom przetargu – Playowi i T-Mobile – do końca maja. Prawnicy Polkomtelu robią jednak wszystko, by unieważnić przetarg na częstotliwości szybkiego mobilnego internetu.
Polkomtel nie zamierza odpuścić przetargu na 1800 MHz i jeśli będzie trzeba, powalczy o jego unieważnienie przed sądem – ogłosił na łamach DGP w kwietniu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu. Po odrzuceniu wniosku przez UKE spółka analizuje, jak zaskarżyć decyzję przed sądem. Na celownik wzięła także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zarzuca mu błędy przy wydaniu opinii na temat ofert Polkomtelu i Sferii. Odpadły one m.in. w związku z zarzutem, że mogły mieć negatywny wpływ na konkurencję i pozycję klienta. Powód? Według UOKiK Polkomtel już ma najwięcej pasma 1800, a dodatkowo jest pośrednio powiązany ze Sferią. Spółki zaprzeczają, że takie związki istnieją.