Firmy rozważają także kooperację w innych obszarach działalności, a w szczególności stworzenie w przyszłości wspólnej unikalnej oferty dla klientów.
„Grupa PGE skutecznie konkuruje na zliberalizowanym rynku energii elektrycznej i pozyskuje nowych klientów. Ewentualny alians w zakresie wspólnej oferty i kanałów sprzedaży z Orange Polska, pozwoli poszerzyć nasz portfel usług i osiągnąć obustronne korzyści" - powiedział prezes PGE Krzysztof Kilian, cytowany w komunikacie.
„Plan strategiczny Orange Polska na najbliższe lata zakłada rozwój działalności także na rynkach innych, niż telekomunikacyjny. Umowa z Grupą PGE jest pierwszym dowodem na to, że bardzo poważnie traktujemy ten kierunek rozwoju firmy. Jestem przekonany, że współpraca ta przyniesie wymierne korzyści zarówno obydwu firmom, jak również naszym klientom" – powiedział prezes Orange Polska Maciej Witucki, cytowany w komunikacie.
Umowa zapoczątkuje dalsze negocjacje obydwu firm, których celem będzie określenie szczegółowych zasad współpracy. Konkretne decyzje w tej sprawie zapadną po zakończeniu działań pilotażowych zaplanowanych na drugi i trzeci kwartał 2013 roku, podkreślono w informacji.
TPSA i zależny od niej PTK Centertel (pod marką Orange) są wiodącymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w Polsce. TPSA dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). PTK Centertel świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.
PGE to największa grupa energetyczna w Polsce. Udział Grupy Kapitałowej PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%.