Polski rynek telekomunikacyjny może w tym roku odnotować spadek nawet o 8-10%, uważa prezes Telekomunikacji Polskiej (TPSA) Maciej Witucki.
Reklama

"W wywiadzie dla tygodnika 'Bloomberg Businessweek Polska' Witucki szacuje, że w tym roku rynek telekomunikacyjny może się skurczyć nawet o 8-10%" - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

"Z biznesowego punktu widzenia nie ma możliwości, aby przy takim poziomie cen w Polsce istniało czterech operatorów, którzy zapewnią rozsądny zwrot kapitału dla akcjonariuszy" - powiedział także Witucki w wywiadzie.

Prezes zapowiedział również podwyżki cen, które - jak argumentował - umożliwią wprowadzenie do oferty najnowszych produktów i zapewnią szybszy dostęp do internetu. Chodzi m.in. o nowe inwestycje w światłowody i LTE.

Na początku br. prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC, operator sieci T-Mobile) Miroslav Rakowski szacował, że wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego zmniejszy się o 1-3% w 2013 r., a przy uwzględnieniu spadku cen hurtowych (PMR) nawet o 5-10%.

Według szacunków firmy analityczno-doradczej Audytel z listopada ub.r., cytowanych wcześniej przez GTS Poland, rynek telekomunikacyjny w Polsce wzrósł w 2012 r. w tempie 3-procentowym.