Najwięcej bankructw od ośmiu lat, firmy znikają z rynku

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto02.01.2013, 06:30; Aktualizacja: 02.01.2013, 10:06
Bankrutuje coraz więcej firm

Bankrutuje coraz więcej firmźródło: DGP

W nadchodzącym roku liczba bankructw będzie szybko rosła – uważają eksperci Coface Poland. Budownictwo i handel to branże, w których upadnie najwięcej firm.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Władza analfabetów(2013-01-02 08:05) Zgłoś naruszenie 00

  Lokomotywa Polskiego PKB - BUDOWNICTWO w 2012 roku ponad 260 firm budowlanych ogłosiło upadłość. Kolejne firmy budowlane alarmują, że prace w budownictwie może stracić150 tysięcy osób.

  Według prognoz jej ekspertów najgorsze jednak dopiero przed nami. - W skali całego bieżącego i przyszłego roku liczba upadłości będzie rosnąć. W tym roku o 15 proc., do ok. 850 upadłości, i w roku przyszłym o 5-10 proc. Spodziewamy się minimum 900 upadłości, prognozuje Michał Modrzejewski z Euler Hermes. (PAP)

  Odpowiedz
 • Marek(2013-01-02 08:51) Zgłoś naruszenie 00

  O zgrozo ,że same bankructwa,bezrobocie i podwyższki jak żyć POLSKO?

  Odpowiedz
 • sn(2013-01-02 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  Jak mają nie bankrutować, przepisy nie przyjazne firmom, biurokracja totalna (przerosty admin.),organy RP (UG,sądy KRS,ZUS,US) zamiast pomagać pod naciskiem Rządu,Sejmu to utrudniają np. przepisy MS ,sądu ,koszty małej do 5 os. zmiany w firmie w KRS sp.z o.o to - 500zł sąd KRS, MOSiG 100zł+ notariusz 1250zł =ok.2000zł. Jak cokolwiek zrobić, uaktualnić dane firmy,dostosować się do koniecznych zmian na rynku, jak takie koszty . Co robi MS ,MG,MPiP nic tylko mówi o ułatwieniach -likwidacja firmy , założenie na nowo w nowym składzie udziałowców > to gehenna z biurokracją i kosztami ,to nie 40 & jak w GB. Przy przepisach , gdzie przetargi wygrywają na budowę autostrad firmy , które 100m nie zbudowały drogi (nie mające zaplecza ani doświadczenia) , wiadomo z góry, że padną i pociągną ok 100 firm mniejszych i nakręci bezrobocie. Czekamy jako firmy na konkretne zmiany(do tego potrzebny jest Rząd sprawny) ,skutecznie ułatwiające życie szczególnie małym firmom(nie mają sztabu doradców i prawników, bo ich na to nie stać) ,aby skala bankructw, likwidacji firm , wzrostu bezrobocia nie rosła , w tym kryzysie jaki nadciąga to widać gołym okiem .

  Odpowiedz
 • ja(2013-01-02 21:09) Zgłoś naruszenie 00

  e tam i tak jesteśmy zieloną wyspą

  Odpowiedz
 • Gregor(2014-08-12 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  Dane liczbowe w tym artykule mocno rozbiegają się z rzeczywistością. 70 mln zł w ub.r to gruba pomyłka. ja szacuję na około 1 mld zł. I to z tendencją +.
  Artykuł ten porusza sprawę upadłości likwidacyjnej. Natomiast nic nie mówi o upadłościach tzw układowych gdzie spółki wymuszają od zdesperowanych wierzycieli redukcję wierzytelności. Ile tego jest? Może autorzy pokuszą się o bardziej wiarygodnych informatorów, oraz poruszą sprawę tzw upadłości sterowanych. Czyli takich gdzie prezesi "przestępcy" od kilku lat przygotowują się do wyłudzania od wierzycieli towarów i ogłaszają upadłość pod pretekstem dekoniunktury. To jest dopiero temat. Gdzie powiązania pseudo businesu z wymiarem sprawiedliwości są widoczne i namacalne. Wystarczy prześwietlić pierwszą większą upadłość i zadać pytanie czy zarząd poniósł jakąkolwiek konsekwencję. Jestem przekonany że 95 na 100 "managerów" odcina kupony w rajach podatkowych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane