Zacznijmy jednak od Samsunga. W tym przedziale cenowym koreańska firma jest konkurentem sama dla siebie. Model 8.9 posiada ekran w rozdzielczości HD, a przeglądanie Internetu jest szybsze dzięki technologii HSPA.

Natomiast nieco większy Samsung Galaxy Tab 2 10.1 posiada już pamięć wewnętrzną 16 GB, czytnik kart pamięci, Wi-Fi ,Bluetooth, wbudowany modem 3G/4G. Nie ma jednak aparatu fotograficznego.

Wysokiej rozdzielczości ekran 9,7 cala z podświetleniem LED, wykonany w technologii IPS oraz niespotykana czułość to ważny atut iPada w tym segmencie cenowym, chociaż jest to starsza generacja urządzeń Apple.

Powyżej 2 tys. złotych

Cóż, jeśli zdecydowaliśmy się już wysupłać kilka "setek" więcej, możemy liczyć na tablet naprawdę dobrej jakości, z szybkim procesorem, niezłą grafiką i dużym ekranem. W tym przedziale cenowym pod względem popularności dominują Apple i Samsung ze swoim sztandarowymi, najnowszymi propozycjami.

Tablety powyżej 2 tys.

1. APPLE iPad 64GB - od 2588 zł
2. APPLE iPad 3 16GB 4G - 2245 zł
3. SAMSUNG Galaxy Note 10.1 N8000 - od 2149 zł

Powyższe zestawienie pokazuje jednak, że klientów znających jakość Apple interesują mniej nowoczesne rozwiązania, a bardziej pojemność tabletów.
Trzeba przyznać, że nie są to wcale najdroższe tablety na rynku. Poprzeczkę jak i cenę mocno podniosły tableto-laptopy. Jednym z bardziej ekskluzywnych, ale i przez to nieprzyzwoicie drogich tego typu maszyn jest ponad 11-calowy Samsung XE700 w cenie lekko ponad 7 tysięcy złotych.

Spośród powyższych zestawień tablety w cenie do 1000 zł skupiły uwagę aż 67 proc. użytkowników Nokaut.pl, w przedziale 1 tys. - 2 tys. - 28 proc., a najdroższe jedynie 5 proc.