"Rozpiętość cenowa jest ogromna: najdroższy to wydatek prawie 15 tys. złotych, jednak podstawowa ekonomiczna wersja tabletu kosztuje w Nokaut.pl 149 złotych - jest nim LARK FreeMe 70.0" – informuje Fabian Adaszewski, PR Manager Nokaut.pl.

Warto jednak przyjrzeć się cenom poszczególnych urządzeń, tak aby wybrać najtańszą ofertę. Pod względem dostępnych w sprzedaży urządzeń możemy podzielić je na te z systemem iOS firmy Apple oraz systemem Android, czyli resztę.

Ceny tabletów są mocno zróżnicowane, ale warto skorzystać z ofert sklepów internetowych. Dla spóźnialskich zostają sklepy stacjonarne, ale tam musimy się liczyć z ceną od kilku do kilkunastu procent wyższą. Trudno tez ocenić, który tablet jest lepszy, a który gorszy i pod jakim względem, gdyż wszystko zależy od potrzeb oraz zasobności portfela klienta. Spróbujmy przedstawić w takim razie te z nich, które są najbardziej poszukiwane na rynku.

Do 1 tys. złotych

Nie da się ukryć, że tablety są jednym z najbardziej pożądanych prezentów tego roku. Jednak nie każdego stać, aby kupować urządzenia z górnej półki za kilka tysięcy złotych. Na szczęście w sklepach jest coraz więcej urządzeń dobrej jakości, w różnych przedziałach cenowych, tak aby zadowolić i gusta, i portfele potencjalnych posiadaczy.

Najczęściej wyszukiwane w Nokaut.pl tablety do 1 tys.

1. MODECOM FREETAB 9701 - od 699 zł
2. SAMSUNG Galaxy Tab 2 7"- od 856 zł
3. MANTA MID04 - od 194,18 zł

Jak widzimy, bez problemu tablet możemy kupić już za niecałe 200 złotych. Najtańsza w zestawieniu Manta MID 04 o przekątnej ekranu 7 cali i WiFi to nie szczyt nowoczesnej techniki, ale minimum, które można zaakceptować. Manta ma wbudowane 4 GB pamięci flash oraz 256 MB pamięci RAM oraz kamerę internetową. Wbudowaną pamięć można rozszerzyć, używając kart MicroSD.

O wiele więcej ciepłych słów można powiedzieć o również 7-calowym tablecie Samsunga. Wyposażony jest w mocny dwurdzeniowy procesor 1,0 GHz, który gwarantuje wysokie parametry pracy i pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości aplikacji.

Modecom to pośredni produkt, mniej znany od Samsunga, co nie znaczy, że gorszy. Szybki i wydajny procesor 1GHz, WiFi, dwie kamery, akcelerometr, wbudowana pamięć 8GB powinny na początek wystarczyć.

Do 2 tys. złotych

Za równowartość nieco ponad 300 dolarów możemy już kupić całkiem dobry sprzęt, a co najważniejsze w tym przedziale pojawiają się już, tak bardzo upragnione przez wielu, tablety firmy Apple.

Najczęściej wyszukiwane w Nokaut.pl tablety w przedziale 1 tys. - 2 tys.

1. Tablet SAMSUNG Galaxy Tab 8.9 - od 1329 zł
2. SAMSUNG GALAXY Tab 2 10.1 - od 1345 zł
3. APPLE iPad 16 GB - od 1062 zł