Powodem bankructwa są problemy ze spłatą kredytów, banki odmawiają dalszego finansowania.

Notowana na GPW Euromark Polska zajmuje się na polskim rynku projektowaniem i dystrybucją odzieży i sprzętu od 1993 roku. Jest właścicielem popularnych marek - CampuS i Alpinus (m.in. odzież outdoorowa, obuwie, plecaki, namioty, śpiwory, kije trekkingowe).

"Decyzja zarządu jest pochodną sytuacji, w jakiej znalazła się spółka w związku z utratą finansowania ze strony banków kredytujących jej działalność oraz coraz mniejszą - w ocenie zarządu - szansą na wypracowanie porozumienia między spółką a bankami" - czytamy w komunikacie spółki.

Spółka jeszcze nie zdecydowała – likwidacja czy układ

Na razie nie zdecydowano, czy wniosek będzie dotyczył upadłości z możliwością zawarcia układu czy likwidacyjnej. - Gdy spółka wejdzie w posiadanie informacji umożliwiających zarządowi rozstrzygnięcie, niezwłocznie poinformuje o tym opinię publiczną - czytamy dalej.

Jak informuje portal gazeta.biz, w końcu października Euromark Polska rozpoczął rozmowy z trzema bankami finansującymi działalność spółki - Bankiem Millennium, BNP Paribas Bank Polska oraz BRE Bankiem w sprawie określenia dalszych warunków współpracy w związku z problemami spółki z terminową spłatą zobowiązań kredytowych. W listopadzie umowy kredytowe wypowiedział spółce Bank Millennium.

Po 16.00 kurs spółki na GPW spadał o ponad 23 procent.