Telewizja pokaże każdy mecz najpopularniejszej na świecie ligi piłkarskiej, przejmując emisje rozgrywek od sieci Fox i kanału sportowego ESPN – pisze portal advanced-televison.com. Jak podkreśla Mark Lazarus, prezes NBC Sport Group w USA rośnie popularność rozgrywek piłki nożnej, od zeszłego roku sieć transmituje część meczów, pokazywano także rozgrywki piłkarskie z Olimpiady w Londynie.

W przeciwieństwie do krytykowanych retransmisji z Olimpiady, NBC pokaże mecze Premier League na żywo – zapewnił Lazarus. Anglojęzyczne transmisje będą pokazywane w kanale NBC Sports Network, a dla hiszpańskojęzycznych odbiorców – w kanałach Telemundo i mun2.

NBC będzie transmitowała na żywo sześć rozgrywek w tygodniu. Pozostałe będą dostępne w Internecie. Szacuje się, że kanał NBC Sports Networks ma w USA dwukrotnie więcej odbiorców niż Fox Soccer, ale o 20 proc. mniej abonentów niż sportowa sieć ESPN.

Poprzednie trzyletnie porozumienie Premier League z telewizją Fox, w którym uwzględniono licencjonowanie niektórych meczów dla sieci ESPN, było warte 80 mln dolarów.