Amerykańska sieć telewizyjna NBC Networks zapłaciła 250 mln dolarów za prawa do transmisji meczów angielskiej Premier League przez trzy lata od początku przyszłego sezonu.

Telewizja pokaże każdy mecz najpopularniejszej na świecie ligi piłkarskiej, przejmując emisje rozgrywek od sieci Fox i kanału sportowego ESPN – pisze portal advanced-televison.com. Jak podkreśla Mark Lazarus, prezes NBC Sport Group w USA rośnie popularność rozgrywek piłki nożnej, od zeszłego roku sieć transmituje część meczów, pokazywano także rozgrywki piłkarskie z Olimpiady w Londynie.

W przeciwieństwie do krytykowanych retransmisji z Olimpiady, NBC pokaże mecze Premier League na żywo – zapewnił Lazarus. Anglojęzyczne transmisje będą pokazywane w kanale NBC Sports Network, a dla hiszpańskojęzycznych odbiorców – w kanałach Telemundo i mun2.

NBC będzie transmitowała na żywo sześć rozgrywek w tygodniu. Pozostałe będą dostępne w Internecie. Szacuje się, że kanał NBC Sports Networks ma w USA dwukrotnie więcej odbiorców niż Fox Soccer, ale o 20 proc. mniej abonentów niż sportowa sieć ESPN.

Poprzednie trzyletnie porozumienie Premier League z telewizją Fox, w którym uwzględniono licencjonowanie niektórych meczów dla sieci ESPN, było warte 80 mln dolarów.