Dzięki zaangażowaniu kapitałowemu Agencji Rozwoju Przemysłu Fabryka Broni "Łucznik" - Radom zbuduje nowe hale produkcyjne, a nakłady Grupy Bumar zostaną przeznaczone na wdrożenie nowych produktów oraz modernizację parku maszynowego.

Deklarację o współpracy przy inwestycji obie firmy podpisały we wtorek podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Uruchomienie nowego zakładu jest planowane na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2014 roku. Natomiast cała inwestycja, wartości 100 mln zł, przewidująca także wdrożenie nowych produktów, z których wiodącym ma być karabinek podstawowy modułowego systemu broni strzeleckiej kaliber 5,56 mm ma być zrealizowana do 2016 r.

Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podstrefy Radom. Jak powiedział prezes "Łucznika" Tomasz Nita, inwestycja jest olbrzymim skokiem w rozwoju firmy, która chce konstruować i produkować nowoczesną broń.

Prezes Grupy Bumar Krzysztof Krystowski podkreślił, że nowa fabryka broni strzeleckiej w Radomiu jest jedną z największych inwestycji holdingu, w której produkowane będą innowacyjne produkty na miarę XXI wieku. "Planujemy, że nowe produkty o bardzo dobrych cechach użytkowych i eksploatacyjnych staną się przedmiotem zapotrzebowania ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, a w perspektywie - klientów zagranicznych" - podkreślił.

Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. jest największym producentem broni strzeleckiej, którą wykorzystują wszystkie formacje mundurowe w Polsce. W 2011 roku spółka odnotowała największe od 5 lat zyski - 2 mln zł, a portfel zamówień na ten rok jest rekordowy i wynosi 50 milionów zł.