BT po raz pierwszy zdobył licencje do transmisji 38 meczów, poczynając od sezonu 2013-2014 do sezonu 2015-2016. Większość gier w sezonie, bo 116 meczów, przypadło brytyjskiej telewizji satelitarnej BSkyB – podaje portal advanced-television.com.

Wpływy z aukcji wyniosły 3,018 mld funtów, co oznacza wzrost o 1,25 mld funtów w porównaniu z obecnym pakietem, który podzieliły między sobą BSkyB i sportowy kanał ESPN. W sumie sprzedano licencje na transmisje 154 rozgrywek w sezonie, czyli o 16 więcej niż dotychczas.

BT zapłaci 246 mln funtów za jeden sezon, a BSkyB musi co roku wyłożyć 760 mln funtów. Telekom zamierza uruchomić nowy kanał zorientowany specjalnie na futbol, który ma docierać do odbiorców światłowodem. BT rozważa także dystrybucję za pośrednictwem innych platform. 

Telewizja satelitarna zdobyła natomiast prawo do przekazywania rozgrywek angielskiej ekstraklasy piłkarskiej za pośrednictwem wszystkich dostępnych platform: satelita, kabel. IPTV online i mobilna. To oznacza, że poza samą telewizją klienci Sky mogą oglądać mecze piłkarskie także z pośrednictwem swoich komputerów, laptopów, smartfonów, tabletów i konsol do gier.