Bank zamyka swoje domy maklerskie w Rosji i Rumunii oraz ogranicza biznes w Turcji i Polsce. Plan dotknie około 60. pracowników spośród 80 osób zatrudnionych w oddziałach maklerskich w regionie, w tym w sekcjach sprzedaży i derywatów. Rzecznik UniCredit uchylił się od komentarza.

„To dobra wiadomość dla banku” – twierdzi Angelo Druciani, menedżer z Banca Albertini w Mediolanie – „To idzie we właściwym kierunku, czyli koncentracji na kluczowym biznesie i redukowaniu aktywności przynoszącej niską marżę zysku”.

Jean-Pierre Mustier, szef bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w UniCredit, który wcześniej kierował bankowością inwestycyjna w Societe Generale, dokonuje przeglądu swojego oddziału w celu obniżenia ryzyka I zwiększenia zysków. Bank już zamknął swoje domy brokerskie w Europie Zachodniej, zmniejszając zatrudnienie w Londynie i Mediolanie już w październiku ubiegłego roku.

UniCredit, który działa w 22 krajach, w tym w Niemczech, Austrii i Polsce, około 57 proc. swoich przychodów generuje poza granicami Włoch. W pierwszym kwartale zyski banku wzrosły o 13 proc. do kwoty 914 mln euro. Brokerską placówką banku w Polsce jest Dom Maklerski UniCredit CAIB Poland.