Raport Amerykanów przesądzi o poszukiwaniach gazu łupkowego

autor: Michał Duszczyk18.04.2012, 06:48; Aktualizacja: 18.04.2012, 09:10
Dotychczasowe rezultaty prac większości firm wiercących w Polsce nie napawają optymizmem.

Dotychczasowe rezultaty prac większości firm wiercących w Polsce nie napawają optymizmem.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Eddie Seal

Już w czerwcu spółka Lane Energy przedstawi pierwsze kompleksowe wyniki poszukiwań gazu łupkowego w Polsce – dowiedział się nieoficjalnie DGP. Raport z odwiertu w Łebieniu na Pomorzu może okazać się przełomowy dla dalszych poszukiwań tego surowca w naszym kraju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • shale-gas(2012-04-18 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    "Prace na koncesji Wejherowo idą pełną parą" śmieszne to zdanie jest

    Odpowiedz
  • Amerykanie zdobyli dla łupków rynek rosyjski(2012-04-18 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nie sądzę by teraz USA bawiła sie w polskie łupki, gdy Rosja otworzyła akurat dla amerykańskich firm wydobywczych gigantyczny i potwierdzony rynek z udokumentowanymi złożami.

    Odpowiedz
  • jes(2012-04-18 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie wynik jest już przesądzony dogadali się dwaj wielcy i jak wasze samopoczucie pro--amerykanie?

    Odpowiedz
  • Trzeba znac swoje miejsce(2012-04-18 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czesi to potrafią... My skaczemy jak pchły

    Odpowiedz
  • czlowiek(2012-04-19 01:10) Zgłoś naruszenie 00

    shale-gas

    lepiej byloby

    Prace na koncesji Wejherowo idą pełnym gazem

    Odpowiedz
  • Wow(2012-04-19 06:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy po kilku artykułach mamy dopłacić do wydobycia w zamian za skażenie środowiska ? (dlaczego łupki są opodatkowane tylko 1%)

    Odpowiedz
  • Łupki sa dobre.....(2012-04-19 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Na pustynnach obszarach Teksasu gdzie do najbliżego domostwa jest ponad 100km.

    Ale nie w pobliżu żlobka, szpitala czy szkoły na zyznych glebach Mazowsza zaopatrującego nas w żywność.

    Oczywiście nie chodzi mi o to by temat ośmieszac - tylko by zachowac zdrowy rozsądek. Zanieczyszczenie obszarów niezamieszkałych a zanieczyszczenie w Polsce to dwie rózne sprawy, a zwłaszcza jak sie spojrzy na to pod kątem środków jakie mamy w Budżecie na ewentualne działania zapobiegawcze. Czy Nas stać.

    Ponadto - po co się pchać w łupki teraz jak alians USA-Rosja spowoduje globalna nadpodaż gazu i zjazd cen dla wszystkich.

    Ponadto to technologie schyłkowe - Trzeba rozwijać ekologiczne sposoby pozyskiwania energii jak robia Niemcy. Ten kierunek daje więcej korzyści chociażby w tworzeniu nowych miejsc pracy.

    Czyli sa Plusy ale i Minusy.

    Odpowiedz
  • Lech(2012-04-22 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kto sie uczyl statystyki nie bedzie mowil o wiarygodnej probce rzedu kilku lub lub kilkunastu jednostek i dziwic moze oglaszanie prognoz globalnych przez powazny instytut na takim materiale(chyba ze chce zniechecic za nasze pieniadze). Warto przypomniec po ilu latach odkryto najwieksze zrodlo gazu tradycyjnego (kolo Kutna i jak blednie okreslono jego wielkosc na poczatku).

    Odpowiedz
  • swoj_pl(2012-04-23 03:27) Zgłoś naruszenie 00

    do 7

    mieszkam w USA, jestem inzynierem, sledze te sprawy.

    Zanieczyszczenie, a wlasciwie zagrozenie zanieczyszczenia wod jest chyba jeszcze do konca tutaj wyjasnione, toczy sie mocna dyskusja poparta badaniami.

    To jest jednak powazny znak zapytania.

    Gwoli scislosci, nie wiem czy wydobywa sie go w Teksasie, a nie chce mi sie szukac tego teraz.

    Z cala pewnoscia wydobywa sie go w miejscach bardziej zaludnionych niz pustynie Teksasu. Niemniej sa one rzadziej zaludnione chyba niz Pl.

    Ja osobiscie jestem bardzo ostrozny, podzielam twoje obawy.

    Nie wiem, czy ostatni uklad firm amerykanskich z ruskimi jest bardzo istotny. Jesli prywatne firmy robia odwierty, nie za pieniadze podatnikow, jest ok.

    Odpowiedz