Strefę wolną od dzieci na pokładzie samolotu postanowiły wprowadzić malezyjskie linie lotnicze Malaysia Airlines na pokładzie swojego najnowszego Airbusa A380.

Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać pasażerowie, którzy od 1 lipca wybiorą się w podróż Malaysia Airlines na trasie Kaula Lumpur – Londyn. Wydzielenie na pokładzie strefy wolnej od dzieci będzie prostsze, ponieważ tę trasę linia zamierza obsługiwać dwupokładowym samolotem Airbus A380. Pasażerowie, którzy chcą odbyć lot w ciszy i spokoju, będą mieli do dyspozycji 70 miejsc w klasie ekonomicznej i 66 w klasie biznes, które zostaną rozlokowane na górnym pokładzie. Rodziny podróżujące z dziećmi dostaną do swojej dyspozycji dolny pokład, który będzie posiadał liczne udogodnienia, m.in. dodatkowe łazienki oraz podwójne rękawy, którymi rodzice z dziećmi będą mieli możliwość szybszego opuszczenia samolotu na lotnisku.

Zamożni klienci biznesowi cenią sobie ciszę i spokój. Malaysia Airlines starają się uczynić swoje nowe A380 atrakcyjnymi dla tej grupy – tłumaczy Shashank Nigam, szef SimpliFlying, firmy marketingowej obsługującej linie lotnicze.

Wprowadzenie na pokładzie samolotu strefy wolnej od dzieci popiera 59 proc. użytkowników serwisu internetowego Skyscanner. W ankiecie wzięło udział ponad 2 tys. użytkowników serwisu. Warto dodać, że spośród ankietowanych, którzy nie posiadają dzieci, pomysł utworzenia takiej strefy popiera 69 proc, natomiast tylko 31 proc. rodziców uważa wprowadzenie stref wolnych od dzieci na pokładach samolotu za dobre rozwiązanie.