Klienci kupili w biurach turystycznych wakacje w atrakcyjnych cenach, teraz jednak z powodu zaniedbań touroperatora proponuje się im droższą alternatywę albo zwrot pieniędzy.
Wygląda na to, że prognozy touroperatorów z początku roku zapowiadające, że tegoroczny sezon będzie dla branży najsłabszy od wielu lat, nie były bezpodstawne. Ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem wakacji pierwsze biura podróży zdecydowały się anulować niektóre wycieczki. Przyznają, że zebrały na nie zbyt mało chętnych. Klienci mają inne zdanie. – Kupiliśmy wczasy w atrakcyjnej cenie, teraz biura chcą wyciągnąć od nas dodatkowe pieniądze – twierdzą.
Turyści, którzy wykupili zagraniczne wyjazdy już kilka tygodni lub miesięcy temu, najbardziej uskarżają się na biuro Ecco Holiday. Jak sprawdziliśmy, rzeczywiście anulowało ono najwięcej wycieczek, nie tylko na Majorkę, lecz także Teneryfę, do Egiptu i na Gran Canarię. Negatywne opinie wystawiane są także przez klientów firmie Rainbow Tours i małemu organizatorowi Aquamaris.