Uwaga na fałszywe dekodery do naziemnej telewizji cyfrowej

autor: Patrycja Otto11.04.2012, 07:00; Aktualizacja: 11.04.2012, 08:08
Problem jest poważny – w polskich domach nadal stoi 10 mln telewizorów , które nie są przystosowane do odbioru telewizji cyfrowej.

Problem jest poważny – w polskich domach nadal stoi 10 mln telewizorów , które nie są przystosowane do odbioru telewizji cyfrowej.źródło: ShutterStock

Zarówno klienci, jak i sprzedawcy nie wiedzą, jaki sprzęt będzie współpracował z telewizją cyfrową. Rynek zasypany został urządzeniami które nie spełniają podstawowych wymogów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Romualdo(2012-11-23 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy zamówić Montera i poprosic o założenie... Zapłacimy troszkę więcej ale nie wyjdzie i nie dostanie ani groszą aż nie bedzie działało:)

    Odpowiedz
  • kaz(2012-04-11 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wszędzie oszukują, ale się porobiło.

    Odpowiedz
  • jaś(2012-04-11 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    ..to jest normą , zdziwiłbym się jak brakłoby fuszerki ! kompetencje ich przerastają mocno .

    Odpowiedz
  • g(2012-04-11 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież NTC działa w części kraju (u mnie 2 multiplexy). Wystarczy pogooglac, żeby się dowiedzieć co potrzeba do odbioru sygnału. Myślenie nie boli, sianie paniki powinno boleć.

    Odpowiedz
  • +(2012-04-11 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    ...zaczekać z zakupem urządzenia do czerwca 2013.

    Odpowiedz
  • tabran(2012-04-11 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    "g" - jeżeli wg Ciebie myślenie nie boli, to aby nie doskwierała Ci bolesność, powinieneś przed napisaniem swego tekstu pomyśleć o tym, że spora część użytkowników starych odbiorników telewizyjnych po prostu nie ma dostępu do internetu a dla części z nich pojęcie "pogooglać" jest całkowicie obce.

    Odpowiedz
  • lojd(2012-04-11 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    po 31 lipca 2013 roku wyłączą i chwała bogu amen ! mogą od jutra tę polityczną małpę wyłączyć.

    Odpowiedz
  • .b.n.(2012-04-11 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    to może jeszcze ktoś by się zainteresował jeszcze naciągaczami - domokrążcami, którzy po rabatowej cenie bagatelka 1tys. zł. już podłączają NYC ... z tłumaczeniem, że w drugiej połowie miesiąca to będzie koszt przekraczający 2000,00zł. Na wstępie chcą zaliczkę 200zł. a resztę następnego dnia jak przyjdą monterzy i podłączą dekoder.

    Odpowiedz
  • amis(2012-04-11 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    "...połowa z nich (dekoderów - przyp.) może wręcz uniemożliwiać odbiór telewizji cyfrowej..."
    No, no, znaczy to pewnie, że jeśli mam odbiornik z wbudowanym dekoderem a nie chcę oglądać NTC, to wystarczy kupić takie cudko, podłączyć i problem z głowy... żaden sygnał cyfrowy się już nie przedostanie.

    Odpowiedz
  • Nooo, to trzeba dobrać sie do skóry tych, którzy(2012-04-11 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    nie dopełnili obowiązku podania rodzajów i parametrów dekoderów!!! Muszą oni pokryc straty klientów!!! WŁASNYM majątkiem!!! Aby im się odechciało!

    Odpowiedz
  • I po co komu ta cyfrowa telewizja????(2012-04-11 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kto tu komu chce napchać kieszenie NASZYMI pieniędzmi???

    Odpowiedz
  • Niestety ale wielu da się naciągnąć(2012-04-12 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież na prostacką metodę na wnuczka okrada się starszych ludzi na dziesiątki tysięcy złotych.

    A w kwestiach technicznych zwłaszcza gdy dotyczy to technologii cyfrowych które dla starszych ( ale i wielu młodych) są niezrozumiałe można robic wszystko.

    Prawda jest taka że obecnie pokrycie choć 1 multipleksem obejmuje prawie 100% kraju i to co jest nadawane obecnie nie będzie się różnic od tego co będzie nadawane w latach póżniejszych. Obecny sygnał cyfrowy jest sygnałem docelowym.

    Jeszcze 2 lata temu nadawano testowo w MPEG2 i takie dekodery ludzie sobie kupili. Ale obecnie jest to MPEG4 dokładnie standard DVB-T i tamte dekodery MPEG2 nie sa w stanie odebrać wizji (widac nr kanału , telegazetę ale bez wizji) tyle w tym temacie...

    Odpowiedz
  • krak(2012-04-12 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę nie robić ludziom wody z mózgu. Jeżeli dzisiaj kupisz dekoder i odbierasz telewizję cyfrową, to po 31lipca 2013 roku także odbierzesz. I tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • ASSA(2012-04-12 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie marnowania czasu na oglądanie TV. We wszystkich programach tylko propaganda ,kłamstwo,przemoc ,reklamy.

    Odpowiedz
  • cinos(2012-04-12 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ja już od dłuższego czasu mam dekoder- tylko zdecydowałem się na telewizję satelitarną- w ence jest dostępna już od 39zł. Dekoder ma bardzo fajna funkcję która pozwala na podłączenie go internetu i zyskanie dostępu do nowych treści na nVOD net, oraz nowych serwisów jak Onet, czy YouTube

    Odpowiedz