Sieć obuwnicza Deichmann zaplanowała otwarcie przynajmniej dwudziestu nowych salonów oraz modernizację dziesięciu istniejących w 2012 roku, podała spółka w komunikacie.

Firma właśnie otworzyła swój dwusetny sklep w Polsce. "W lutym sieć sklepów Deichmann powiększyła się o kolejny salon w Gdyni, w Galerii Szperk oraz pierwszy w Dzierżoniowie, usytuowany w obiekcie handlowym Kaufland.

Marzec natomiast zaowocował otwarciem pierwszego sklepu Deichmann w takich miastach, jak Świecie czy Świdnik oraz dwusetnego sklepu w Polsce.

Jubileuszowy salon powierzchni około 390 m.kw. zlokalizowany jest w Galerii Starówka w Stargardzie Szczecińskim. Już w kwietniu otwarty zostanie także kolejny sklep w Gorzowie Wielkopolskim, w Galerii Nova Park" – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w swojej koncepcji rozwoju dużą wagę przykłada do obecności w mniejszych miejscowościach, liczących od 30 do 50 tys. mieszkańców. "Deichmann inwestuje także wielomilionowe kwoty w modernizację już istniejących placówek. Co roku całkowitej przebudowie poddawane jest około dziesięć sklepów" - czytamy dalej.