Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył karę w wysokości łącznie ponad 288 tys. zł na Deichmann-Obuwie m.in. za zastrzeżenie w regulaminie, że nie ponosi odpowiedzialności za zgodność zdjęć produktów na stronie internetowej z ich rzeczywistym wyglądem, podał Urząd.

„(…) stosowanie w Regulaminie sklepu internetowego postanowień umowy o treści: „Sprzedawca informuje, iż zdjęcia prezentujące oferowany towar mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor i struktura materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach. (Postanowienia Ogólne pkt 4 Regulaminu)", które to działanie wprowadza konsumentów w błąd co do przysługujących im uprawnień (…)" – czytamy w komunikacie.

Urząd uznał ponadto, że spółka naruszyła obowiązki udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej oraz pełnej informacji poprzez niezamieszczanie w regulaminie sklepu internetowego warunków świadczenia usług elektronicznych, tj. wymagań technicznych niezbędnych do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca.

Deichmann Obuwie jest operatorem sieci sprzedaży obuwia i sklepu internetowego.