"W ciągu kilku lat z klasycznego start-upu GOG.com przekształcił się w jedną z najważniejszych platform cyfrowej dystrybucji gier na świecie.

[…] Dokładając do tego ogromny potencjał rynku cyfrowej dystrybucji chcemy utrzymać dotychczasowe agresywne tempo rozwoju w tym segmencie. Od momentu powstania GOG rok do roku podwaja swój biznes i naszym celem jest utrzymanie takiej dynamiki, co najmniej przez najbliższe dwa lata, więc rola tej platformy w wynikach Grupy CD Projekt RED będzie coraz większa" - powiedział prezes CD Projekt RED Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

GOG Ltd, właściciel serwisu gog.com, został utworzony niecałe cztery lata temu.

CD Projekt RED podał, że segment cyfrowej dystrybucji stanowi już znaczącą część biznesu Grupy i w 2011 roku odpowiadał za 27,9 mln zł przychodów i 4,8 mln zł zysku netto.

W zdecydowanej większości to wyniki wypracowane przez GOG Ltd. GOG.com generuje 98% swoich przychodów poza Polską, w tym ok. 50% sprzedaży w USA. W 2011 roku grupa CD Projekt RED miała 26,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,45 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 139,95 mln zł wobec 50,45 mln zł.