Przetarg na częstotliwości 1800 MHz zostanie prawdopodobnie ogłoszony w czwartym kwartale br.

"Jeśli chodzi o przetarg na częstotliwości 1800 MHz to będzie ostatni kwartał tego roku, ponieważ te częstotliwości muszą zostać jeszcze nam formalnie przekazane w krajowej tablicy przeznaczeń częstotliwości, to jest rozporządzenie Rady Ministrów. Ono jest już ukończone i czeka tylko na przyjęcie przez Radę Ministrów. (...) Myślę, że 1800 MHz zostaną nam przekazane za dwa miesiące, natomiast częstotliwości 800 MHz zostaną przekazane - i tu jest wyraźnie wpisana data - 1 stycznia 2013 roku" - powiedziała w radiu PiN.

Dodała, że "częstotliwości 1800 MHZ to jest ten rok i na pewno będzie przetarg, czyli ważenie kryterium konkurencyjności i ceny, natomiast 800 MHz to będzie raczej aukcja, czyli przede wszystkim czynnik finansowy będzie odgrywał rolę (...), jeśli chodzi o częstotliwości 800 MHz, to tu możemy osiągnąć kwoty od 1,5 do 3,0 mld zł, zaś w przypadku 1800 MHz to nie mam takich szacunków, ale myślę, że może to być kilkaset milionów złotych".

"Przy przetargu na 1800 MHZ będę starała się to wyważyć (cenę i konkurencyjność - PAP) będzie to trudne zadanie (...) na pewno chciałabym jako kryterium też dobrać inwestycje, ale takie pewne inwestycje, czyli deklaracje podmiotów, osiągnięcia pewnych pokryć w określonym czasie, czyli myślę tu o wykonaniu w szybkim czasie europejskiej agendy cyfrowej" - powiedział również.

W 2013 r. UKE przeprowadzi też przetarg lub aukcję na częstotliwości 2600 MHz.