Obligacje miałyby być kierowane do inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą zainwestować w korporacyjne obligacje złotowe.
Będzie to program niezależny od dotychczasowego, zakładającego emisję obligacji o wartości 7 mld zł, podpisanego z dziewięcioma bankami oraz od programu emisji euroobligacji o wartości do 1,2 mld euro.
"Planujemy przygotowanie dokumentacji pod kolejny program emisji obligacji krajowych. Zajmie nam to trzy-cztery miesiące. Chcemy zdążyć z dokumentacją, by do czerwca przeprowadzić emisję pierwszej transzy nowego programu, o wartości 2 mld zł" - powiedział.
Dodał, że program będzie skierowany do inwestorów instytucjonalnych, którzy są zainteresowani zakupem obligacji w polskiej walucie. Spółka liczy na fundusze inwestycyjne i towarzystwa emerytalne.
Hinc poinformował, że poprzedni program emisji obligacji krajowych, o wartości 7 mld zł, jest obecnie wykorzystany w ponad 60 procentach. Tam papiery obejmowane są przez banki, które podpisały umowę ze spółką.
Z kolei w ramach programu emisji euroobligacji o wartości do 1,2 mld euro spółka wyemitowała transzę o wartości 500 mln euro.
"Pozyskane środki będziemy przeznaczać na nasz program inwestycyjny, w tym poszukiwania gazu łupkowego, a także na finansowanie bieżących potrzeb spółki, jak np. zakup gazu w okresie letnim" - poinformował wiceprezes.